Servind

Chytré nabíječky autobaterií

Chytré nabíječky autobaterií

U elektrických a hybridních elektrických vozidel je baterie mnohem důležitější a dražší součástí automobilu než kdy dříve. Rostou tak i požadavky na jejich údržbu. Inteligentní nabíječky nabízejí chytré režimy nabíjení, které odpovídají typu baterie a udržují její optimální stav.

Vybitá baterie je problém, s nímž se dá snadno vypořádat, pokud je řidič připraven. Nejrychlejší cestou z potíží je použití startovacího zdroje, který umožní okamžité nastartování motoru. Aby se ale takové situace neopakovaly, stojí za to pořídit si inteligentní nabíječku, která baterii nejenom nabije, ale také udrží v dobrém stavu i během delší odstávky vozidla.

Inteligentní nabíječky OSRAM BATTERYcharge nabíjejí všechny typy baterií včetně lithium-ionových, a to od 6 V přes 12 V baterie s kapacitou až 170 Ah až po 24 V baterie s kapacitou 70 Ah. Všechny modely mají záložní funkci, která pomáhá chránit baterii před vybitím v zimě nebo při delších odstávkách. Nabíječky mají jasný LCD displej s podsvícením a všechny funkce lze ovládat jediným tlačítkem. Mají rovněž ochranu, která zabraňuje poškození elektrického systému proti účinkům při přepólování nebo zkratu. Když jsou dobíječky zapnuté, zahájí vícestupňový nabíjecí cyklus a automaticky přejdou do udržovacího režimu, jakmile je baterie plně nabitá - to zabraňuje přebíjení. Lithiové baterie se nabíjejí v sedmi krocích, zatímco nejběžnější olověné baterie/AGM v devíti.

OSRAM BATTERYcharge jsou kompatibilní s vozidly se systémem start-stop. Součástí jejich vybavení je kromě klasických klešťových konektorů také kabel s kruhovými svorkami, který lze trvale instalovat do automobilu, aby se připojení nabíječky usnadnilo.

Datum zveřejnění

2.2.2021

Zdroj informací

OSRAM

Fotogalerie

Výběr jazyka

Facebook

AutoTablet

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:
Page generated in 0.2477 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál