Servind

Mladé lidi zajímají bezemisní koncepty

Mladé lidi zajímají bezemisní koncepty

Mezinárodní logistická společnost Dachser Czech Republic představila svůj koncept bezemisního zásobování studentům Vysoké školy aplikovaných věd z německého Saarbrückenu. Budoucí logistici tak měli možnost nahlédnout do praxe a zjistit, jak elektromobilita v logistické praxi funguje.

Dachser spustil koncept bezemisního zásobování před třemi lety a v současné době využívá pro doručování do centra Prahy ze své největší české pobočky v Kladně kombinaci elektrické dodávky a nákladních elektrokol. Koncept Dachser Emission-Free Delivery společnost prezentovala studentům bakalářského a magisterského oboru Logistika a řízení dodavatelského řetězce z Vysoké školy aplikovaných věd ze Saarbrückenu pod vedením prof. Thomase Korneho.

V rámci exkurze se studenti dozvěděli jaké přínosy i úskalí skýtá implementace bezemisního konceptu, mohli si prohlédnout speciální nákladní e-kolo a Dachser se s nimi také podělil o zkušenosti z testování plně elektrického těžkého nákladního vozidla eActros.

„Návštěva logistického centra byla pro naše studenty velkým zážitkem a ukázala jim dynamickou proměnu logistických služeb na nejmodernější úrovni. Studenti si mohli sami v praxi vyzkoušet snadné ovládání přívěsu pro europaletu ke cargokolu a jsem si jistý, že si plně uvědomili výzvy ekologické městské distribuce na reálných příkladech,“ uvedl profesor Thomas Korne z Vysoké školy aplikovaných věd v Saarbrückenu.

Michal Křižan, General Manager logistického centra Dachser Kladno, k tomu dodal: „Věnujeme se rozvoji talentů a spolupracujeme se studenty formou Trainee programu již řádku let. I množství dotazů a podnětů ze strany německých studentů nám znovu potvrdilo, že mladí lidé mají k bezemisní logistice a udržitelnému rozvoji pozitivní vztah, a to je pro budoucnost logistiky velmi dobrá zpráva.“

Datum zveřejnění

28.4.2023

Zdroj informací

Dachser

Foto: Dachser

Výběr jazyka

VALEO 2024

Facebook

AutoWeek

AutoTablet

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:
Page generated in 0.238 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál