Servind

BMW Group na CES 2019 v Las Vegas. Virtuální projížďka v BMW Vision iNEXT.

BMW Group na CES 2019 v Las Vegas. Virtuální projížďka v BMW Vision iNEXT.

V nadcházejícím ročníku výstavy Consumer Electronic Show (CES) v Las Vegas ukáže BMW Group budoucnost radosti z jízdy a současně i mnoho různých způsobů využití digitální konektivity. Od 8. do 11. ledna 2019 budou moci návštěvníci vyzkoušet virtuální projížďku v BMW Vision iNEXT vybaveném BMW Inteligentním osobním asistentem. BMW Group tím jasně ukazuje své inovativní schopnosti v oblasti designu, automatizované jízdy, konektivity, elektrifikace a služeb (D+ACES). Právě tyto oblasti jsou definovány jako hlavní složky strategie společnosti NUMBER ONE > NEXT.

Vizionářský vůz bude poprvé vystaven vedle propracované instalace kombinující skutečnost a virtuální realitu, která vytvoří realistický dojem autonomní, bezemisní a plně propojené jízdy ve voze BMW Vision iNEXT. Simulace začíná tím, že BMW Inteligentní osobní asistent projde plán na daný den a optimálně navrhne jednotlivé cesty. Návštěvníci vybavení brýlemi pro virtuální realitu, v nichž mají vytvořen speciální prostor, se mohou ponořit do virtuálního světa: zezačátku budou BMW Vision iNEXT řídit sami, ale vozidlo zanedlouho řízení převezme samo. V autonomním režimu „Ease“ řidič začne více komunikovat s BMW Inteligentním osobním asistentem, který mu navrhne, jaké různé digitální funkce může využít, a zajistí i jejich obsluhu. Mezi tyto funkce patří videokonference, nakupování, obsluha chytrých funkcí domu a mnoho dalších.

BMW Vision iNEXT prostřednictvím svých revolučních technologií v oblasti vysoce automatizované jízdy, inteligentní konektivity a inovativního řešení displejů a zobrazování demonstruje mnoho způsobů, jak využít čas během jízdy. Návštěvníci výstavy si mohou v praxi vyzkoušet základní principy „Shy Tech“, tedy technologií, jež jsou nenápadně ukryté takříkajíc pod povrchem a ukazují se, jen když jsou používány. Interiér BMW Vision iNEXT je navržen jako mobilní prostor zvyšující kvalitu života. Svým pojetím odpovídá na otázku: „Jak budou vypadat automobily v budoucnu, když je už nebude muset řídit člověk, ale když bude chtít, tak bude moci?“

BMW Inteligentní osobní asistent zahajuje pro značku BMW novou éru, protože přináší možnost obsluhovat různé funkce vozu přirozenou mluvou. V novém BMW X5 budou moci návštěvníci vyzkoušet funkce dostupné pro nové modely připravené k prodeji od března 2019 a zastřešené funkcí BMW Inteligentního osobního asistentu. Právě tento asistent je nedílnou součástí konceptu expozice. Návštěvníky vítá při příchodu a navádí do centra stánku prostřednictvím zvuku a světelných efektů.

Prezentace BMW Group na CES 2019 je doplněna spektakulární vnější prezentací. BMW Motorrad zde představí jeden ze svých vývojových projektů v oblasti automatizované jízdy: samostatně jedoucí BMW R 1200 GS. Poznatky získané tímto testovacím motocyklem zajistí v budoucnu lepší asistenci v náročných jízdních situacích. Návštěvníci budou mít možnost usednout na sedadla nového BMW X7 a budou se moci nechat provézt po náročné off-roadové trati.

Datum zveřejnění

26.12.2018

Zdroj informací

BMW Group

Fotogalerie

Výběr jazyka

Facebook

AutoTablet

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:
Page generated in 0.2218 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál