Audi sezonní servis: Zima i rozpočet pod kontrolou

Audi sezonní servis: Zima i rozpočet pod kontrolou

Audi Service spouští před nadcházejícím chladným obdobím kampaň Audi sezonní servis, určenou pro všechny majitele vozů Audi, kteří si chtějí zimu užít bez starostí s mobilitou. Autorizované servisy Audi nabízejí za velmi výhodných podmínek kompletní servisní služby, včetně Audi pneuservisu, slevových poukazů Audi Energy Program a zajištění pravidelné technické kontroly Audi STK Service, a navíc také Audi originální příslušenství a asistenční služby Audi Assistance pro nouzové situace.

"Zima je pro vozy Audi s legendárním pohonem všech kol quattro ideálním prostředím, v němž mohou prokázat svůj náskok díky technice," říká Jan Špinar, vedoucí divize After Sales společnosti Porsche Česká republika. "Základním předpokladem pro bezproblémový zimní provoz je však také profesionální údržba, která zajistí bezvadný technický stav vozidla s logem čtyř kruhů bez ohledu na jeho stáří. Ve spolupráci s naší sítí autorizovaných servisních partnerů Audi proto zahajujeme tradiční zimní sezonní nabídku. Její součástí jsou nejen veškeré potřebné servisní úkony, ale také na míru střižené Audi originální příslušenství, profesionální Audi Pneuservis a mnoho dalších služeb, a to vše za velmi výhodných podmínek. Díky tomu budou mít řidiči Audi zimu i svůj rozpočet pod kontrolou."

Prvním doporučovaným krokem v rámci příprav vozidla na zimu je využití služby Audi sezonní servis v kombinaci s Audi Pneuservisem. Sezonní servisní prohlídka zakončená zkušební jízdou dokáže odhalit zjevné i skryté nedostatky, a je tak účinnou prevencí nemilých překvapení v mrazivém počasí a na zasněžených silnicích. Servisní poradce na základě výsledků důkladné kontroly technické stavu vozidla doporučí klientovi nejkratší a nejefektivnější cestu k nápravě případných zjištěných nedostatků.

Při odstraňovaní zjištěných závad a při veškerých opravách používají autorizované servisy Audi výhradně Audi originální díly, které jsou zárukou nejvyšší úrovně kvality, bezpečnosti a dlouhé životnosti. Pro majitele starších vozů jsou připravena cenová zvýhodnění v rámci Audi Energy Programu (pro vozy od stáří 4 roky), resp. Audi kompletních cen (vozy starší pěti let). Pro tuto klientelu je koncipována také služba Audi STK Service. Díky ní odpadají jakékoli starosti s absolvováním pravidelné technické kontroly a měření emisí. Tyto úkony jsou navíc pro zákazníka zdarma, pokud svěří přípravu vozidla na STK odborníkům v autorizovaném servisu Audi.

Servisní specialisté značky Audi doporučují věnovat před zimním obdobím zvláštní pozornost stavu akumulátoru a brzdové soustavy. Jsou-li tyto komponenty na konci své životnosti, je vhodné k nápravě využít program Audi kompletní ceny. V jeho rámci lze za velmi výhodnou cenu realizovat například výměnu akumulátoru, brzdových kotoučů a brzdového obložení. Do konce letošního roku navíc platí speciální akční ceny pro vybrané akumulátory.

Dalším klíčovým bodem příprav na nejchladnější část roku jsou pneumatiky. Bezpečná jízda v zimním období se ani v nížinách neobejde bez použití kvalitních zimních pneumatik. Jejich provozní vlastnosti jsou totiž díky speciální směsi a specifickému dezénu za nižších teplot lepší než u letních pneumatik, a to i na suché či v zimním období velmi často se vyskytující mokré vozovce. Na sněhu a ledu pak může pohon všech kol quattro rozvinout na kvalitních zimních pneumatikách veškerý svůj potenciál.

V autorizovaných servisech Audi proto mohou klienti využívat Audi Pneuservis, komplexní prémiovou službu nejvyšší úrovně. Technici zajistí nejen výměnu kol s letními pneumatikami za zimní, ale také kompletní vyvážení, důkladnou kontrolu stavu kol a pneumatik včetně hloubky dezénu a tlaku v každé pneumatice. Audi pneuservis kromě toho zařídí umytí letních kompletů a jejich uskladnění během zimního období. Pokud kontrola stavu pneumatik ukáže na nutnost jejich výměny za nové, mají zákazníci autorizovaných servisů Audi na výběr široký sortiment kvalitních zimních pneumatik renomovaných výrobců. Samozřejmostí je bezplatný zpětný odběr použitých pneumatik včetně zajištění jejich ekologické likvidace.

Komplexní nabídka Audi Pneuservisu zahrnuje také originální kola pro všechny modely s logem čtyř kruhů. Originální kola z lehké slitiny jsou po všech stránkách připravena na nástrahy náročného zimního provozu a vyznačují se mimořádně elegantním designem. Nejvyšší měřítka splňují také Audi originální pneumatiky, které jsou vyráběny v souladu s mimořádně přísnými specifikacemi a kritérii značky Audi. Další specialitou Audi pneuservisu jsou pneumatiky s technologií AirStop, díky nimž se řidiči nemusejí obávat nepříjemných následků poškození pneumatiky.

Těsnicí hmota uvnitř pneumatiky zacelí otvor proražený tělesem o průměru až 5 mm, takže řidič může bezpečně pokračovat v jízdě až do nejbližšího servisu Audi. Výhodou pro klienty Audi Pneuservisu je rovněž bezplatná PneuGarance. Při zakoupení alespoň jedné nové pneumatiky nebo originálního kompletního kola získá zákazník záruku na poškození a výrobní vady pneumatiky. Při žádné lyžařské výpravě do zasněžených hor by neměly ve výbavě vozu chybět sněhové řetězy, které Audi nabízí ve variantách Basic a Comfort.

Jakmile je vůz po všech stránkách připraven na zimu, přichází na řadu Audi originální příslušenství, které usnadní a zpříjemní cestování za zimními radovánkami i každodenní provoz v zimních podmínkách. Audi originální příslušenství je svým designem, technickými parametry i rozměry dokonale přizpůsobeno vozům s logem čtyř kruhů, takže splňuje nejpřísnější požadavky z hlediska estetiky, funkčnosti, bezpečnosti i dlouhé životnosti.

Ideálním řešením pro přepravu lyží a zavazadel mimo vnitřní prostor jsou střešní boxy, nabízené například ve verzích o objemu 405 litrů. Naopak k přepravě lyžařské výstroje uvnitř vozu je určen prémiový vak, který pojme čtyři páry lyží nebo tři snowboardy. Jeho přenášení mimo vozidlo usnadňují robustní ucha a kolečka, zatímco integrovaný upevňovací systém umožňuje bezpečné zajištění zavazadla proti pohybu za jízdy. K všestrannému využití jsou koncipovány uzamykatelné základní střešní nosiče a příčníky, jejichž uskladnění i přepravu usnadňuje speciální taška - jedna z novinek letošní sezony - s malou boční kapsou pro návod k obsluze a momentový klíč.

Audi Service letos inovoval také sortiment dětských sedaček, koncipovaných pro bezpečnou přepravu nejmenších cestujících při zachování nejvyšší úrovně komfortu. Dětská sedačka Dualfix I-SIZE pro novorozence a děti do výšky 105 cm vyniká nevšední variabilitou. Bezpečně namontovanou sedačku lze otáčet v rozsahu 360°, takže v ní může dítě cestovat čelem po nebo proti směru jízdy. Usazování a vyjímání dítěte usnadní natočení sedačky směrem ke dveřím. Individuálně nastavitelná je také nová dětská sedačka Kidfix XP. Dětem s hmotností od 15 do 36 kg (3,5 roku až 12 let) je možné upravit nejen výšku opěrky hlavy, ale také sklon opěradla.

Audi originální příslušenství kromě toho nabízí řadu užitečných doplňků, které rozšiřují možnosti využití vozidla, zvyšují úroveň komfortu a bezpečnosti, případně zajišťují ochranu cestujících, přepravovaných zavazadel i samotného vozidla. Cestování ve vozech Audi dokážou zpříjemnit i takové maličkosti, jako je nový osvěžovač vzduchu s designem, který je inspirován maskou chladiče Audi Singleframe. Zákazníci mají na výběr tři různé vůně. Pokud se zákazník rozhodne pro montáž mechanického zabezpečení řadicí páky CONSTRUCT, získá navíc reklamní předmět z lifestyle kolekce Audi v hodnotě 600 Kč.

Velmi praktické jsou vícefunkční teleskopické škrabky na led, kombinované buď se smetákem, nebo odstraňovačem sněhu. Rychlý odjezd po mrazivé noci zajistí účinný rozmrazovač oken, který zbaví skla námrazy a ledu během několika sekund. V zavazadlovém prostoru by neměla chybět sada zimních ošetřovacích prostředků od nemrznoucí směsi až po prostředek na leštění skel. Vždy ve snadném dosahu je dobré mít hadříky na odstraňování kondenzované vlhkosti ze skel. Rozmrazovač zámků by měl řidič nosit u sebe a nenechávat ho uvnitř vozu.

V zimním období jsou velkému zatížení vystaveny zejména podlahové koberce v interiéru a zavazadlovém prostoru. Audi proto dodává na míru střižené příslušenství z velmi odolných materiálů, které ochrání interiér vozu před vlhkostí a znečištěním. Jedná se například o ochrannou plastovou vanu do zavazadlového prostoru nebo sady pryžových rohoží. Jejich tvary a rozměry jsou dokonale přizpůsobeny příslušnému modelu.

Datum zveřejnění

7.10.2019

Zdroj informací

Porsche Česká republika s.r.o.

Fotogalerie

Výběr jazyka

Automechanika Frankfurt 2022

Facebook

AutoTablet

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:
Page generated in 0.3232 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál