Servind

Hyundai prezentuje na konferenci MIF 2019 filozofii budoucí mobility, zaměřenou na člověka

Hyundai prezentuje na konferenci MIF 2019 filozofii budoucí mobility, zaměřenou na člověka

Společnost Hyundai Motor Group (HMG) oznámila, že její směřování pro budoucí mobilitu bude utvářeno filozofií s humanitním zaměřením. Výkonný viceprezident Euisun Chung ve svém zahajovacím proslovu na fóru inovátorů mobility MIF (Mobility Innovators Forum) 2019 hovořil o snaze HMG realizovat inovace, které přinesou lidstvu pokrok.

Společnost Hyundai Motor Group je přesvědčena o tom, že technologie a inovace by měly směřovat k uspokojování potřeb lidí. Pro letošní rok bylo proto vybráno téma mobility zaměřené na člověka, které vyzdvihuje důležitost navrhování nových konceptů mobility podporujících prosperitu lidí a jejich komunit.

„Velkoměsta a služby pro mobilitu byly od začátku vyvíjeny pro lidi,“ řekl výkonný viceprezident Chung. „Proto se maximálně snažíme uvažovat nad budoucností, v níž hrají hlavní roli lidé, z širšího humanitního hlediska.“

Společnost Hyundai Motor Group již založila poradní skupinu pro velkoměsta, usilující o blaho lidí. Jejími členy jsou odborníci z různých oborů, jako je strojírenství, urbanistické plánování nebo psychologie. Hyundai Motor Group vyvíjí od začátku letošního roku na základě poznatků této poradní skupiny detailní plán pro budoucí velkoměsta. Výsledky výzkumu zveřejní v roce 2020. Hyundai Motor Group také organizuje Future City Project 2050. Cílem tohoto projektu je sestavení předpovědí budoucího vývoje velkoměst v různých regionech, které poslouží jako vodítko při rozvoji budoucích chytrých měst.

Na konferenci Mobility Innovators Forum 2019 se sejdou lídři z různých oborů od technologií přes energetiku, politiku a design až po akademický svět, aby diskutovali nad novými výzvami a příležitostmi. Letos se v komplexu Pier 27 v San Franciscu koná již čtvrtý ročník každoroční akce, jejíž součástí jsou také setkání pro navazování nových obchodních vztahů a „startupová pasáž“ s prezentací slibných startupů z celého světa.

Z řečníků na konferenci vystoupí mimo jiné architekt Peter Calthorpe, předseda představenstva společnosti H2Energy Rolf Huber, šéf společnosti Uber Elevate Eric Allison, jakož i zakladatel a generální ředitel společnosti Rimac Automobili Mate Rimac a spoluzakladatel společnosti Grab Hooi Ling Tan.

Hyundai CRADLE je dceřinou společností koncernu Hyundai Motor Group, která se zabývá investicemi rizikového kapitálu do nově založených společností a podniků s otevřenými inovacemi. Hyundai CRADLE navazuje partnerství s významnými globálními startupy a rozsáhle do nich investuje s cílem urychlovat vývoj vyspělých budoucích automobilových technologií. CRADLE vyhledává startupy v rané fázi vývoje, které mohou nabídnout rozmanité revoluční a transformační inovace, včetně služeb pro mobilitu, umělé inteligence, robotiky, chytré energetiky, chytrých měst a kybernetické bezpečnosti.

Datum zveřejnění

12.11.2019

Zdroj informací

Hyundai Motor Czech s.r.o.

Fotogalerie

Výběr jazyka

Facebook

AutoTablet

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:
Page generated in 0.473 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál