Servind

20 let Škoda Parts Center

20 let Škoda Parts Center

Už 20 let Škoda Parts Center v Mladé Boleslavi zajišťuje zásobování autorizovaných servisů ve více než sto zemích světa Škoda Originálními díly a Originálním příslušenstvím. Jako jeden ze tří evropských skladů s originálními díly koncernu Volkswagen zajišťuje také zásobování originálními díly dalších koncernových značek.

Od zahájení provozu se vysoce moderní centrum důsledně rozvíjelo a rozšiřovalo. Jen samotné skladové prostory v současné době zabírají plochu přes 105 000 m2. Jedná se tak o největší sklad originálních dílů v České republice. Asi 550 zaměstnanců v třísměnném provozu denně zpracovává více než 28 000 objednaných položek. Servisům v České republice se originální díly dodávají přes noc, partneři značky Škoda v Evropě obdrží své dodávky většinou během 24 hodin od objednání.

Jako jeden ze tří evropských centrálních skladů koncernu Volkswagen hraje Škoda Parts Center důležitou roli i v rámci zajišťování dodávek originálních dílů značek Volkswagen, Audi, Seat a Volkswagen užitkové vozy do severní a východní Evropy. Vedle České republiky a Slovenska se díly dodávají i do Pobaltí, Polska, Ruska, Švédska a Norska. Od září 2020 bude dodávat Škoda Parts Center originální díly značek VW, Audi a Volkswagen Užitkové vozy také do Běloruska.

Denně je ve Škoda Parts Centru odbaveno 200 kamionů s díly od 2000 dodavatelů ze 45 zemí. Expedice dílů probíhá pozemní, vodní nebo leteckou dopravou. Kromě toho se měsíčně posílá zhruba 50 kontejnerů do zámoří. Nejdelší cestu, 18 135 km, urazí díly určené pro servisy na Novém Zélandu.

Vedoucí After Sales společnosti Škoda Auto Stanislav Pekař říká: „Zajištění rychlé a spolehlivé dostupnosti originálních dílů je pro zachování spokojenosti zákazníků zcela nezbytné. Naším cílem, a zároveň závazkem celého týmu, je dodávat servisním partnerům Škoda a dalším koncernovým značkám díly v co nejkratší době. K tomu využíváme nejmodernější skladovací a dopravníkovou techniku.“

Pohled do historie

Za časů socialismu a v prvních porevolučních letech byly dodávky originálních dílů pro vozy značky Škoda v rukou státního podniku Mototechna. Od roku 1992 převzal odpovědnost za dodávky originálních dílů hlavní výrobní závod společnosti Škoda Auto v Mladé Boleslavi. Tehdy se objednávky dílů vyřizovaly v různých halách. Některé zboží určené pro export se tak muselo přepravovat i na vzdálenost přes půl kilometru. Tyto okolnosti společně s rychle rostoucím počtem vozů značky Škoda na mezinárodních trzích vedly k vybudování vlastního skladu a distribučního centra originálních dílů.

V roce 1998 byl v Řepově u Mladé Boleslavi položen základní kámen nového skladu originálních dílů a o dva roky později byl zahájen provoz Škoda Parts Centra. Tehdy se rozkládalo na ploše 36 000 m2. V roce 2013 bylo rozšířeno na 74 000 m2. V roce 2018 dosáhlo své dnešní velikosti 105 000 m2 skladovací plochy. Od roku 2013 je v provozu výškový regálový sklad - do 11 regálových uliček o výšce 42 m se vejde 40 000 palet, naskladnění a vyskladnění originálních dílů a příslušenství je plně automatizované. Vedle regálového skladu společnost Škoda Auto v Řepově provozuje i blokový sklad s 8000 paletovými místy. Speciální regály umožňují maximální využití disponibilního prostoru.

Náhradní díly pro vozy Škoda se z Mladé Boleslavi dodávají minimálně 15 let po ukončení sériové výroby, v určitých případech ještě déle. Nejstarší originální díl, který se aktuálně nachází ve skladě, má číslo 6U0905851B. Je to spínač zapalování, který se od 1. srpna 1976 používal v modelech Škoda 105/120/130/135/136,v kupé Garde a později v modelových řadách Favorit/Forman a Felicia. Škoda Parts Center ročně expeduje až 3000 těchto zapalování a zajišťuje tak, aby i starší modely značky Škoda byly i nadále pojízdné.

Datum zveřejnění

27.07.2020

Zdroj informací

Škoda Auto

Fotogalerie

Výběr jazyka

VALEO školení 2022

Facebook

AutoTablet

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:
Page generated in 0.3924 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál