Servind

POVIndex stále klesá

POVIndex stále klesá

Je to rok, kdy Broker Consulting začal sledovat vývoj povinného ručení na našem trhu. V srpnu průměrná cena povinného ručení zaznamenala pokles na zatím nejnižší hodnotu po dobu sledování. Aktuálně má hodnotu 6517, před rokem to bylo 7587. Nejvyšší cenu za povinné ručení řidiči zaplatili v prosinci 2019.  V průměru za částku 6517 korun bylo možné v srpnu podle Broker Consulting  POVIndexu sjednat povinné ručení pro vůz Škoda Octavia 1,6 TDI/85 kW, typický vůz české domácnosti. Rozdíly jsou dané místem bydliště, věkem, bonusem, výší pojistného krytí, ale i značkou vozidla.

„Podíváme-li se na vývoj POVIndexu po dobu sledování, zjistíme, že jsme se dostali na absolutní minimum. Jestli dojde k dalšímu poklesu nelze předpokládat. Je pravdou, že uvedený posun - v porovnání s předchozím měsícem směrem dolů - způsobila jedna pojišťovna, která na letní měsíce zvýšila cenu povinného ručení a v současné době se opět vrací k původním číslům. Jinak ostatní pohyby cen jsou u pojišťoven minimální a většina své ceny ani nemění,“ říká Jiří Váchal, analytik neživotního pojištění Broker Consulting.

Pojištění zahrnutá do POVIndexu obsahují nejvyšší možné krytí. Pojištění dostupná na trhu ale nemají úplně identický rozsah krytí. Vždy je potřeba posuzovat nejenom cenu, ale také rozsah benefitů (zejména asistenčních služeb) ve vztahu k potřebám řidiče (Jak moc jezdí? Jaké vzdálenosti? Jak si představuje servis od pojišťovny v případě nehody?). Rozdíly v pojištěních jsou například v limitech pro opravu na místě, v limitech pro vzdálenost hrazeného odtahu, případně v možnostech náhradního vozidla.

Během října mohou řidiči očekávat dopis od Policie. Není ale důvod k obavám. Jde o akci BESIPu a České kanceláře pojistitelů. Akce je zaměřena na postup, který je vhodné dodržet během dopravní nehody. Jak bylo zjištěno, řada řidičů v tomto směru stále tápe. Zmatkuje se při nahlašování dopravní nehody, špatně provádějí první pomoc a leckdy se sami stanou zbytečnou obětí.

Datum zveřejnění

01.10.2020

Zdroj informací

Broker Consulting

Výběr jazyka

VALEO školení 2022

Facebook

AutoTablet

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:
Page generated in 0.5251 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál