Servind

Ford E-Transit s elektrickým pohonem

Ford E-Transit s elektrickým pohonem

Ford E-Transit s plně elektrickým pohonem dorazí k zákazníkům na jaře 2022. Jeho trakční elektromotor bude mít výkon 198 kW (269 k) a točivý moment 430 N.m, což z něj učinní nejvýkonnější užitkový vůz v tomto segmentu v Evropě.

Ford E-Transit s pohonem zadních kol a nově navrženou zadní nápravou pro těžké zatížení má v podlaze instalovaný akumulátor s kapacitou 67 kWh, který poskytuje dojezd až 350 km. E-Transit lze nabíjet střídavým proudem s výkonem až 11,3 kW a stejnosměrným proudem až 115 kW. Na rychlé nabíječce lze akumulátor nabít z 15 na 80 % za přibližně 34 minut.

Maximální objem nákladového prostoru je 15,1 m3. To odpovídá maximální hodnotě současného dodávkového vozu s pohonem zadních kol. K dispozici jsou tři délky rozvoru náprav, dvě výšky střechy a celkem 25 možností konfigurace. Volit lze skříňové karoserie, dodávkové vozy s dvojitou kabinou pro až šest osob nebo samotný rám pro různé nástavby. Cílové užitečné zatížení je až 1616 kg u skříňových verzí s dodávkovým vozem a až 1967 kg u podvozku. Celková hmotnost vozidla je 4,25 tuny.

Díky funkci palubního nabíjení je E-Transit i mobilním zdrojem energie s kapacitou 2,3 kWh. Se systémem Pro Power Onboard umožňuje používání elektrického nářadí a nabíjení zařízení na staveništích.

Sériově dodávaný modem FordPass Connect5 zajišťuje online připojení, které zákazníkům mimo jiné usnadňuje a zefektivňuje správu vozového parku.

E-Transit bude prvním evropským užitkovým Fordem  se čtvrtou generací hlasově ovládaného komunikačního a zábavního systému Ford Sync zahrnujícího i on-line aktualizace. Rovněž bude mít množství asistenčních systémů na úrovni osobních automobilů.

Ford bude majitelům poskytovat poradenství, prodej a prostřednictvím svých prodejců užitkových vozidel, tedy v Evropě 1000 specializovaných Transit Center.

Nový E-Transit se má rovněž představit řadě výrobců nástaveb a přestaveb, například pro průmyslová řešení jako jsou regálové a dílenské systémy nebo instalace příslušenství dostupného pro běžný Ford Transit.

Podle Fordu nový E-Tranzit nabízí také ekonomické výhody. Provozní náklady by měly být možné snížit přibližně o 40 % během tří let a 180 000 km díky nižším nákladům na údržbu elektromotorů ve srovnání s vozy s turbodiesely.

Vozy E-Transit pro evropské zákazníky se budou vyrábět v tureckém závodě Ford Otosan Kocaeli po boku modelu Transit Custom Plug-in Hybrid. Cena dosud nebyla oznámena.

Datum zveřejnění

28.11.2020

Zdroj informací

Ford Motor Company

Fotogalerie

Výběr jazyka

VALEO školení 2022

Facebook

AutoTablet

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:
Page generated in 0.4445 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál