Servind

Zimní nabídka Michelin

Zimní nabídka Michelin

Pro nadcházející zimní sezónu Michelin představuje 50 nových rozměrů pneumatik. Doporučuje klasické zimní modely, jako jsou pneumatiky Michelin Alpin6 nebo vysokovýkonné (UHP) pneumatiky Michelin Pilot Alpin5 pro osobní a SUV vozidla, a zároveň rozšiřuje řadu celoročních pneumatik Michelin CrossClimate pro osobní automobily, SUV i užitkové vozy.

Michelin Alpin6

Michelin Alpin6 jsou pneumatiky pro řidiče, kteří v zimních podmínkách ujedou mnoho kilometrů. V porovnání s modelem předchozí generace zkracuje pneumatika Alpin6 brzdnou dráhu o 6 % na mokrém povrchu a o 8 % na sněhu.

Technologie Michelin EverWinterGrip zajišťuje efektivní záběr a brzdné vlastnosti na zasněžené vozovce po celou dobu užívání pneumatiky. Její součástí jsou

- vícevrstvá směs pryže Traction zaručující pružnost a přilnavost na sněhu bez ohledu na zbývající hloubku běhounu

- 3D lamely ve tvaru kapky vody, které se otevírají a rozšiřují úměrně s tím, jak se postupně opotřebovává dezén. Díky tomu zajišťují větší přilnavost a efektivněji odvádějí vodu a sníh z místa kontaktu pneumatiky s vozovkou.

Od letošní zimní sezóny bude k dispozici ve čtyřech nových rozměrech od 16” do 19”, takže si řidiči budou moci vybrat celkem z 62 rozměrů od 15” do 19” (šířka od 185 do 225, výška od 40 do 70 a indexy rychlosti T-H-V).

Michelin Pilot Alpin5

Michelin Pilot Alpin5 je pneumatika z kategorie vysokovýkonných pneumatik Ultra High Performance (UHP) určená pro prémiová osobní vozidla. Využívá jedinečnou směs pryže, která zaručuje kontrolu nad vozidlem, přesné jízdní reakce a vysokou přilnavost v různorodých zimních podmínkách.

Protože poslední zimy ukázaly, že je pro ně typický jak suchý, tak mokrý asfalt a asfalt pokrytý sněhovou břečkou, má pneumatika Michelin Pilot Alpin5 dezén ve tvaru písmene V, který zajišťuje rychlý odvod vody a rozbředlého sněhu. Přebytečnou vodu odstraňuje také středová drážka, která tak snižuje riziko aquaplaningu. Inženýři Michelinu do pneumatiky umístili speciální vrstvu pryže, která rozptyluje energii a snižuje valivý odpor, a tím i spotřebu paliva.

Letošní zimu bude k dispozici v 18 nových rozměrech od 17” do 21”, celkem v 68 rozměrech s průměrem od 16“ do 21“ (výška od 30 do 65; šířka od 205 do 315; indexy rychlosti od H do W).

Michelin Pilot Alpin5 SUV

Pro náročné řidiče SUV vozidel doporučuje Michelin pneumatiky z kategorie Ultra High Performance (UHP) Pilot Alpin5 SUV, která zkracuje brzdnou dráhu a snižuje riziko aquaplaningu ve všech zimních podmínkách. Pneumatika se vyznačuje větší pevností a odolností díky kostře se zpevněnými bočnicemi. Michelin Pilot Alpin5 SUV navíc nabízí nejvyšší kilometrový výkon mezi hlavními konkurenčními pneumatikami.

V této sezóně bude dostupná ve 24 nových rozměrech s průměrem od 20” do 22”. Po rozšíření nabídky si řidiči budou moci vybírat z 61 modelů s průměrem od 17” do 22” (profil od 35 do 70, šířka od 225 do 315 a indexy rychlosti H-V).

Michelin CrossClimate+

Celoroční pneumatika Michelin CrossClimate+ se vyznačuje velice dlouhou životností. Uzpůsobuje své vlastnosti aktuálním povětrnostním podmínkám díky inovativnímu dezénu a inteligentním elastomerům. Technologie použité u pneumatiky Michelin CrossClimate+:

- pružnost směsi pryže zaručuje maximální přilnavost bez ohledu na změny teplot

- dezén ve tvaru písmene V zvyšuje v zimních podmínkách efekt „drápu“ - lamely se zařezávají do sněhu po celou dobu životnosti pneumatiky

- tuhé bloky pryže se zkosenými hranami zajišťují optimální bezpečnost a zvyšují efektivitu brzdění na suchém povrchu.

V letošní sezóně přibydou dva nové rozměry. Celkem bude na výběr ze 74 modelů s průměrem od 14” do 19” (šířka od 165 do 265 a profil od 35 do 70) a s indexy rychlosti od H do Y.

Michelin CrossClimate SUV

Pneumatika Michelin CrossClimate SUV byla vytvořena pro řidiče vozidel 4x4, kteří očekávají mobilitu na každém povrchu. Pneumatika zaručuje vysokou míru bezpečnosti od prvního okamžiku až do svého opotřebení a zajišťuje vynikající brzdné vlastnosti na suchém i mokrém povrchu.

Pneumatiky Michelin CrossClimate SUV jsou k dispozici ve 40 rozměrech s průměrem od 16” do 20” (šířka od 215 do 285; výška od 45 do 70 a indexy rychlosti H-Y).

Michelin Agilis CrossClimate

Nabídku celoročních pneumatik doplňuje pneumatika Michelin Agilis CrossClimate pro užitková vozidla, která je k dispozici ve 34 rozměrech od 15” do 17” (šířka od 185 do 235, výška od 55 do 75 a indexy rychlosti H-Y).

Datum zveřejnění

01.12.2020

Zdroj informací

Michelin

Fotogalerie

Výběr jazyka

Facebook

AutoTablet

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:
Page generated in 0.3128 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál