Servind

Dachser: Brexit

Dachser: Brexit

Mezinárodní logistický provider Dachser apeluje na všechny exportéry do Velké Británie: „Přesvědčte se, že vy i váš příjemce ve Spojeném království jste na brexit připraveni.“ Podle společnosti tomu tak stále není u téměř poloviny příjemců zboží za Lamanšským průlivem. To po Novém roce může vést k velkým problémům při doručování zboží.

Velká Británie vystoupila z Evropské unie k 31. 12. 2019, do konce tohoto roku platí přechodné období. Spojené království tedy již od 1. ledna 2021 nebude součástí jednotného trhu a celní unie EU a vzhledem k tomu, že pro dosažení obchodní dohody mezi ním a EU zbývá 10 pracovních dní, vypadá to, že obchodní výměna bude od ledna podléhat pravidlům Světové obchodní organizace (WTO). I kdyby k uzavření obchodní dohody došlo, bude u všech zásilek do a ze Spojeného království vyžadováno celní odbavení.

„Proces, na který jsme si už v rámci Evropské unie odvykli, tady máme zpátky s odpovídajícími pravidly a administrativní agendou. My v Dachseru se na takzvaný tvrdý brexit připravujeme již více než rok a činíme všechny potřebné kroky, aby přechod na doručování zboží do Velké Británie v celním režimu byl co nejplynulejší,“ komentuje obchodní ředitel Dachser Czech Republic Ing. Jan Polter, MBA.

Dachser v celé Evropě včetně svých poboček ve Velké Británie vyškolil své zaměstnance napříč klíčovými odděleními a celní oddělení personálně posílil. Je v úzkém kontaktu se svými zákazníky a apeluje na ně, aby pro realizaci exportů do Velké Británie učinili příslušné legislativní a administrativní kroky.

„Připravili jsme takzvaný Brexit checklist - soubor všech nutných kroků k zabezpečení hladkého celního procesu a doručení na druhou stranu kanálu. Stále však pozorujeme, že i v současnosti přichází dotazy ohledně přidělování EORI čísla, které je podmínkou pro úspěšné vyclení zboží na straně UK,“ uvádí Jan Polter.

Podle společnosti Dachser se tak dá v lednu očekávat zpoždění při doručování zásilek do a z Velké Británie až v řádech několika dnů.

„Je nutné být v celém supply chainu kvalitně připraveni. Příprava se netýká jen administrativního nastavení obchodování do UK, ale i budoucí komunikace,“ zdůrazňuje Jan Polter.

Proto Dachser propojuje lokální příjemce ve Velké Británii se svými pobočkami tak, aby od ledna mohlo dojít k hladkému odbavení zásilek do Spojeného Království. Průtahy očekávané v důsledku dopravního přetížení na jedné či druhé straně kanálu však samozřejmě nikdo ovlivnit nedokáže.

Datum zveřejnění

16.12.2020

Zdroj informací

Dachser

Výběr jazyka

VALEO školení 2022

Facebook

AutoTablet

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:
Page generated in 0.3387 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál