Servind

Citroën ë-Berlingo Van přijede s dojezdem 275 km

Citroën ë-Berlingo Van přijede s dojezdem 275 km

Citroën Berlingo Van je v prodeji ve třetí generaci. Od roku 1996 se jej po celém světě prodalo více než 1,6 milionu kusů. Nyní přichází v elektricky poháněné verzi ë-Berlingo Van. Elektricky poháněná dodávka se oficiálně začne prodávat ve čtvrtém čtvrtletí roku 2021. Po vozech ë-Jumper a ë-Jumpy tak ë-Berlingo Van kompletuje nabídku elektrických dodávek značky. Cena dosud nebyla zveřejněna.

Dodávkové ë-Berlingo je vytvořeno na platformě PSA e-CMP umožňující použití různých typů pohonu. Jediným patrným rozdílem mezi čistě elektricky poháněným modelem a verzemi se spalovacími motory je nabíjecí přípojka vlevo na zadní části karoserie a nové logo ë na zadních dveřích. Trakční elektromotor má výkon 100 kW (136 k) a maximální točivý moment 260 N.m.

Lithio-ionový akumulátor s kapacitou 50 kWh umožňuje podle standardu WLTP dostatečný dojezd pro každodenní jízdy převážné většiny uživatelů tohoto segmentu 275 km. Skutečný dojezd závisí na stylu řízení, rychlosti, spotřebě příslušenství zajišťujícího komfort/doplňků, venkovní teplotě, počtu cestujících/nákladu a profilu trati.

Integrovaný systém pro zpětné získávání energie při brzdění a zpomalení dokáže zlepšit dojezd zejména v městském provozu. Akumulátor lze na rychlonabíjecí stanici 100 kW nabít na 80 % za necelých 30 minut. Doba nabíjení z 0 na 100 % je 7,5 hodiny (wallbox 7,4 kW na jednofázový proud) nebo 5 hodin (wallbox 11 kW na třífázový proud). Záruka na akumulátor je 8 let nebo 160 000 km na 70 % nabíjecí kapacity.

Obě nabízené délky M (440 cm) a XL (475 cm) a čtyři typy karoserií mají akumulátor instalovaný v podvozku pod sedadly a ložnou plochou, takže nákladový prostor zůstal zachován. Ve verzi s kabinou Extenso lze sklopit sedadlo spolujezdce, čímž se nákladová délka prodlouží na 309 cm ve verzi M a na 344 cm ve verzi XL. V závislosti na délce a konfiguraci má objem od 3,3 m3 (XS bez kabiny Extenso) do 4,4 m3 (XL s kabinou Extenso). Díky ložné šířce 123 cm je možné uložit dvě europalety za sebou. Užitečné zatížení je až 800 kg a maximální hmotnost přívěsu je 750 kg. Díky výšce 184 cm má vůz zaručený přístup na všechna parkoviště. Průměr otáčení je 10,8 m.

Mezi asistenční systémy patří systém výstrahy před vybočením z jízdního pruhu, couvací kamera s radarovými senzory, asistent mrtvého úhlu, funkce nouzového brzdění, pomoc při sjíždění ze svahu a inteligentní kontrolou trakce. Za příplatek jsou k dispozici také projekční head-up displej a indikátor přetížení a 10“ displej v roli přístrojového panelu.

Program Citroën Advanced Comfort nabízí rychlý a intuitivní přístup zákazníka ke službám konektivity. Dotyková navigace Connect Nav je spojena s webovými službami včetně TomTom Traffic a v případě potřeby může zobrazit nabíjecí stanice s cenami, parkovací garáže s příslušnými poplatky, zprávy o počasí atd. Informační a zábavní systém je kompatibilní s Apple CarPlay i Android Auto. Pomocí aplikace Můj Citroën může majitel vozu zkontrolovat stav nabití akumulátoru a dojezd i naprogramovat teplotu interiéru před zahájením jízdy a časově rozložit průběh nabíjení.

Datum zveřejnění

19.1.2021

Zdroj informací

Citroën

Fotogalerie

Výběr jazyka

Facebook

AutoTablet

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:
Page generated in 0.2243 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál