Servind

Scania CityWide LF pro Břeclav

Scania CityWide LF pro Břeclav

Cestující břeclavské městské hromadné dopravy se už v říjnu mohou těšit na jízdu autobusem nové generace. Společnost BORS Břeclav totiž modelem CityWide LF rozšíří flotilu stávajících vozidel Scania a toto jihomoravské město se tak stane vůbec prvním v ČR s nejnovějším autobusem.

Nová generace autobusů Scania byla vyvinuta na základě více než staletých zkušeností na poli konstrukce přesně tak, aby vyhovovala potřebám současných i budoucích měst. I proto přináší široký výběr pohonných jednotek. Scania nabízí v tomto modelu nejen klasické dieselové, ale také plynové motory a CityWide LF se nabízí samozřejmě také v plně elektrické verzi.

„Společnost BORS Břeclav, která je naším dlouholetým spokojeným zákazníkem, se rozhodla pro verzi s pohonem na stlačený zemní plyn, protože s provozem na CNG má už zkušenosti a v praxi se jí toto řešení osvědčilo nejen co do spolehlivosti, ale také provozních nákladů,“ říká manažer prodeje autobusů Scania Lukáš Martinů.

Autobus nové generace se kromě propracované konstrukce, zvyšující komfort a zlepšující užitné vlastnosti, vyznačuje také použitím nejmodernějších technologií pro bezpečnost provozu. Scania si také dala za cíl zvýšit spolehlivost a snížit spotřebu. „Jedná se o nejvyspělejší technologie nové generace autobusů s množstvím bezpečnostních prvků usnadňujícím řidičům jízdu v městském provozu. Autobus má v sobě čidla pro sledování a vyhodnocování pohybu chodců a cyklistů, která v případě jejich identifikace varují řidiče zvukovou a světelnou výstrahou nebo varování mrtvého úhlu,“ přibližuje starosta Svatopluk Pěček výjimečné bezpečnostní přednosti vozidla.

Společnost BORS Břeclav o tento nový model Scania CityWide stála tolik, že kvůli němu musela žádat u Města Břeclav o prodloužení lhůty pro nákup k obstarání autobusu o dva měsíce. Dopravce by smlouvu o veřejných službách v přepravě cestujících mohl naplnit koupí autobusu jiné značky, ale po zkušenostech z testování raději doporučil pořídit vůz značky Scania. Toto řešení je optimální také proto, že celá flotila vozidel bude stejné značky, takže i servis bude jednotný.

Datum zveřejnění

9.4.2021

Zdroj informací

Scania

Fotogalerie

Výběr jazyka

Facebook

AutoTablet

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:
Page generated in 0.2512 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál