Usnadnění cest do Polska

Usnadnění cest do Polska

Společnost DKV Euro Service upozorňuje na spuštění nového mýtného systému v Polsku pro vozidla s celkovou hmotností vyšší než 3,5 t. Satelitní systém e-Toll je v provozu od června, přechodné období však potrvá do konce září.

Polsko přechází z dosavadního mýtného systému viaTOLL na elektronický mýtný systém KAS (SPOE KAS), zvaný také e-TOLL. Polské mýto na základě technologie GNSS se vztahuje na vozidla s celkovou hmotností více než 3,5 ty provozovaná v rámci státní sítě dálnic a mezinárodních silnic. Přenos dat o poloze vozidla do systému bude zajišťovat palubní jednotka OBU, externí lokalizační systém ELS (External Localization System) nebo aplikace e-TOLL PL pro mobilní telefony. Nejzazší termín pro vrácení případných zůstatků na účtu systému viaTOLL je 30. září 2022.

„Polská vláda plánuje ukončit provoz současného mýtného systému 30. září. Do té doby od června platí přechodné období. Dopravci budou mít dostatek času na registraci, výměnu palubních jednotek a vyřízení všech potřebných formalit. Během tohoto období mohou využívat současné palubní jednotky viaBOX. DKV svým zákazníkům celý proces, stejně jako u ostatních mýt, významně usnadní,“ říká ředitel české a slovenské pobočky DKV Euro Service Lukáš Ondráček.

Datum zveřejnění

23.7.2021

Zdroj informací

DKV

Foto: DKV

Výběr jazyka

Facebook

AutoTablet

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:
Page generated in 0.7932 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál