Nová firma Zetor Defence

Nová firma Zetor Defence

S nabídkou obrněných vozidel domácí výroby se na Mezinárodním veletrhu obranné a bezpečnostní techniky IDET 2021 prezentuje nový podnik Zetor Defence. Jde o společný podnik dvou zakladatelských subjektů - společnosti Zetor Engineering a holdingu Skupina, a.s., jehož cílem je prosadit se na středoevropském trhu s novou řadou obrněných terénních automobilů tradiční tuzemské značky Zetor.

„Začali jsme vývojem obrněného vozidla Zetor Gerlach 4x4, které jsme poprvé veřejnosti představili před třemi lety. V současné době jsme s tímto projektem ve finální fázi - máme za sebou všechny potřebné certifikace a vozidlo je připravené do sériové výroby. Kromě Gerlachu představujeme na letošním veletrhu IDET demonstrátor útočného vozidla pro rychlé nasazení postavený na stejné platformě,“ říká generální ředitel Zetor Engineering Filip Šoka.

Filip Šoka vysvětluje vznik nové společnosti: „Abychom s našimi výrobky uspěli na trhu, potřebovali jsme najít osvědčeného partnera se zkušenostmi z oblasti integrace sofistikovaných obranných systémů, který by navíc byl schopným marketérem a obchodním stratégem. Takového jsme našli v holdingu Skupina.“

Spojení se značkou Zetor si pochvaluje i statutární zástupce holdingu Skupina Jiří Sadílek: „Rozsáhlá výrobní kapacita a technologické know-how značky Zetor spolu s inovativním přístupem konstruktérů společnosti Zetor Engineering jsou pro nás tou nejlepší zárukou úspěchu. Našim společným cílem je navýšit objem brněnské zbrojní výroby, zvýšit export a v neposlední řadě také přispět k rozšíření nabídky atraktivních pracovních míst pro mladé lidi v Brně a okolí.“

Předsedou představenstva nové společnosti Zetor Defence byl zvolen bývalý náčelník Generálního štábu AČR, armádní generál v. v. Josef Bečvář, který zastává funkci prezidenta společnosti Glomex Military Supplies, patřící rovněž do holdingu Skupina.

Datum zveřejnění

12.10.2021

Zdroj informací

Zetor Defence

Foto: Zetor Defence

Fotogalerie

Výběr jazyka

Facebook

AutoTablet

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:
Page generated in 0.2958 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál