Další podvozky Tatra pro vojenské cisterny

Další podvozky Tatra pro vojenské cisterny

Na brněnském veletrhu IDET podepsali zástupci společnosti Tatra Trucks a státního podniku VOP CZ smlouvu na dodávku 18 vozidel Tatra Force pro nové pojízdné palivové cisterny pro potřeby Armády České republiky. Zakázka navazuje na podobný kontrakt z minulého roku.

Podle nově podepsané smlouvy kopřivnická společnost dodá státnímu podniku VOP CZ celkem 15 kusů podvozků Tatra Force 8x8 pro cisternové nástavby a tři tahače Tatra Force 6x6 k tahání palivových cisteren na návěsu. Dodávky se uskuteční v letech 2022 až 2023.

Kontrakt představuje naplnění opce vyplývající z předchozí smlouvy na sedm podvozků pro cisterny a dva tahače ze září minulého roku. Kopřivnická Tatra Trucks tak pokračuje v dodávkách vojenských vozidel a podvozků pro Armádu České republiky, jež je jejím významným a strategickým partnerem. Nová cisternová vozidla armádě dodá státní podnik VOP CZ, cisternové nástavby vyrobí další tradiční partner kopřivnické firmy, společnost Kobit.

Nové cisternové automobily budou sloužit na třech základnách leteckých sil Armády České republiky - Praha-Kbely, Čáslav a Náměšť nad Oslavou. Cisternové vozidlo CAPL-16M1 na podvozku Tatra Force 8x8 je navrženo jako speciální plnička pohonných hmot pro leteckou techniku podle standardů NATO s nádrží o objemu až 17 300 l. Tahače Tatra Force 6x6 jsou určeny pro cisternové návěsové soupravy CNS s nádrží o objemu v rozmezí 34 000 až 45 000 l paliva. Oba typy automobilů jsou opatřeny kabinami Tatra s možností dodatečného pancéřování a lze na ně instalovat multispektrální mobilní maskovací soupravy.

Datum zveřejnění

13.10.2021

Zdroj informací

Tatra Trucks

Foto: Tatra Trucks

Fotogalerie

Výběr jazyka

Facebook

AutoTablet

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:
Page generated in 0.2272 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál