Servind

Shell představuje uhlíkově neutrální řešení pro své zákazníky

Shell představuje uhlíkově neutrální řešení pro své zákazníky

Shell si klade za cíl stát se energetickou společností s nulovými emisemi uhlíku do roku 2050 nebo v souladu se společností i dříve. Společnost Shell Lubricants je největším světovým dodavatelem maziv a při uskutečňování tohoto cíle tak hraje důležitou roli.

Společnost Shell každoročně dodává zákazníkům po celém světě přibližně pět miliard litrů hotových maziv. Od letectví po výrobu energie, námořní dopravu, těžbu, spotřebitelský i komerční automobilový průmysl tato maziva pomáhají udržovat svět v pohybu tím, že zajišťují, aby strojní zařízení fungovalo důsledně a efektivně a na vrcholu své výkonnosti.

Na pozadí tohoto výkonu však existuje trvalá potřeba vyvážit vyšší provozní výkon snížením dopadu na životní prostředí. A s tím, jak se vyvíjejí nároky, mění se i očekávání. Zákazníci i spotřebitelé v současnosti očekávají, že značky budou nabízet udržitelná řešení, která jim usnadní dělat udržitelná rozhodnutí.

Uhlíkově neutrální maziva od společnosti Shell

Víme, že naši zákazníci požadují udržitelná řešení ve stále větší míře. Abychom uspokojili tuto rostoucí poptávku v oboru, společnost Shell zkoumá řadu iniciativ zaměřených na předcházení, snižování a kompenzaci emisí a zároveň chce pomáhat spotřebitelům a zákazníkům v nacházení řešení, která budou přínosem jak pro jejich provozní cíle, tak pro cíle o oblasti udržitelnosti.

Nejnovějším krokem na této cestě je uvedení na trh našeho rozšířeného sortimentu uhlíkově neutrálních maziv1. Nejen, že tyto produkty pomáhají předcházet emisím nebo emise snižovat výběrem materiálu a provozní efektivitou, ale jsou nyní uhlíkově neutrální díky globálnímu portfoliu nature-based uhlíkových kreditů společnosti Shell.

Zahrnují řadu odvětví, včetně:

- prémiových motorových olejů pro osobní automobily

- motorových olejů pro velké naftové motory nákladních aut

- průmyslových portfolií

Tato iniciativa je dnes největším a nejdůležitějším uhlíkově neutrálním programem v průmyslu maziv. Cílem je kompenzovat emise CO2e1  více než 200 milionů litrů vysoce kvalitních maziv.2 

Pro Evropu to znamená kompenzaci více než 60 milionů litrů pokročilých syntetických maziv, což odpovídá stažení 130 000 automobilů z provozu a snahu kompenzovat přibližně 280 000 tun CO2e ročně.4

Jedná se o zásadní milník v našem trvalém závazku plnit dvě klíčové strategické iniciativy:

Snížení intenzity CO2e našich výrobků, toho je dosaženo zejména předcházením emisím  a jejich snižování a dále jejich kompenzaci. Dále pomáháme zákazníkům řídit jejich požadavky na udržitelnost, toho je dosaženo dodáváním vysoce kvalitních produktů a špičkových technologií, které mohou: snížit tření a opotřebení, prodloužit životnost motorů a strojů, snížit spotřebu paliva, prodloužit intervaly výměny oleje a zvýšit energetickou účinnost a snížit požadavky na zdroje, odpad a emise.

Nízkoviskozitní maziva mohou snížit spotřebu paliva až o 3 %3  a zvýšit energetickou účinnost v průmyslových aplikacích až o 4 %4, přičemž mnoho našich průmyslových maziv přináší významné výhody ODI, jako jsou snížené nároky na údržbu a méně výměn dílů. Například Shell Mysella S7 N, náš nejnovější motorový olej pro motory spalující zemní plyn, více než zdvojnásobuje předchozí typický interval výměny oleje u motorů spalujících zemní plyn.

Všichni směřujeme k budoucnosti s nízkými emisemi uhlíku a kombinace těchto dvou cílů pomůže přinést zákazníkům po celém světě větší počet a stále čistších energetických řešení. A to je udržitelnost bez kompromisů, protože společnost Shell Lubricants se zaměřuje na to, aby zákazníkům umožnila udržet si nejlepší možný provozní výkon, a zároveň chce přispívat k nižším emisím, menšímu odpadu a menšímu využívání přírodních zdrojů. 

1  CO2e (ekvivalent CO2) označuje CO2, CH4, N2O.

2  Emise CO2e životního cyklu tohoto produktu byly kompenzovány ověřenými nature-based uhlíkovými kredity

3  Na základě výsledků úspory spotřeby paliva ACEA M111 ve srovnání s referenčním olejem v daném odvětví

4  Shell Tellus S4 VE může pomoci ušetřit až 4,4% energie za hodinu ve vstřikovacím stroji na plasty (praktická zkouška společnosti Shell a třetí strany)

Datum zveřejnění

20.11.2021

Zdroj informací

Shell Lubricants

Foto: Shell Lubricants

Fotogalerie

Výběr jazyka

VALEO 2024

Facebook

AutoWeek

AutoTablet

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:
Page generated in 0.3145 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál