Servind

Univerzální startovací zdroje a chytré dobíječky baterií

Univerzální startovací zdroje a chytré dobíječky baterií

Když je baterie vybitá a potřebujeme auto rychle nastartovat, přijdou vhod startovací zdroje. Především v zimním období častá situace před obytnými domy nebo na parkovištích u lyžařských, případně nákupních středisek. Spolehnout se na projíždějící se řidiče se nedá vždy, a tak jedinou jistotou je vozit s sebou záložní startovací zdroj. Vybírat můžeme z několika kompaktních modelů rozdělených podle objemu motoru až po velký stacionární startovací zdroj učený pro dílny nebo havarijní vozidla.

Aby kompaktní a lehce přenosný startovací zdroj nezahálel, je možné jej využít jako výkonnou svítilnu nebo jako běžnou powerbanku s USB-C konektory pro nabíjení tabletů, fotografických přístrojů nebo mobilních telefonů. Na rozdíl od powerbanky ale s tímto zdrojem nastartujete i auto s až osmilitrovým zážehovým motorem nebo čtyřlitrovým turbodieselem!

I ten nejmenší model OSRAM BATTERYstart 200 je schopen nastartovat motor s objemem až 3 litry. Disponuje kapacitou baterie 6000 mAh, nabízí startovací proud 150 A a k jeho úplnému nabití stačí pouhé dvě hodiny. Velikostí odpovídá běžnému 7“ mobilnímu telefonu.

Model 300 má téměř stejnou délku a šířku jako menší startér (168 × 88 mm), liší se pouze tloušťkou, která dosahuje 33 mm. Má však více než dvojnásobnou kapacitu (13 000 mAh), což umožňuje nastartovat zážehový motor do objemu 6 l nebo vznětový motor do 3 l. Jeho nabíjení trvá tři hodiny.

Model 400 je díky kapacitě 16 800 mAh výkonný startovací zdroj umožňující nastartovat zážehový motor do 8 l nebo vznětový motor s polovičním objemem. Poskytuje totiž startovací/špičkový proud – 400 A/800 A. Oproti předchozím modelům se dodává navíc s 12 V napájecí autozásuvkou pro připojení např. ventilátoru nebo chladícího boxu. Jeho nabíjení trvá čtyři hodiny.

Všechny výše uvedené modely jsou vybaveny ochranou proti přepólování, zkratu, přehřátí a USB zásuvkami s možností rychlého nabíjení.

Profesionální model Pro 700 je díky vestavěné lithium-fosfátové baterii (LiFePO4) s kapacitou 78,6 Wh vhodný pro startování až 8 l zážehových a 6 l vznětových motorů. Vzhledem k povaze a rozměrům tohoto startéru však neplní funkci powerbanky ani svítilny. Oceníte ale u něho možnost dobít jej právě spuštěným vozidlem. Stačí, když necháte zařízení připojené k baterii pouze 60 sekund, aby se startér dobil do původního stavu. Samozřejmostí je ochrana proti přepólování a zkratu. Dodáván je s dokovací stanicí pro snadné nabíjení a okamžité použití.

Více informací naleznete zde: http://bit.ly/2XDiNpa

U elektrických a hybridních elektrických vozidel je baterie mnohem důležitější a dražší součástí automobilu než kdy dříve. Rostou tak i požadavky na jejich údržbu. Inteligentní nabíječky nabízejí chytré režimy nabíjení, které odpovídají typu baterie a udržují její optimální stav.

Vybitá baterie je problém, se kterým se dá celkem snadno vypořádat, pokud je řidič připraven. Nejrychlejší cestou z potíží je použití startovacího zdroje, který umožní okamžité nastartování motoru. Aby se ale takové situace neopakovaly, stojí za to pořídit si inteligentní nabíječku baterií, která ji nejenom nabije, ale také udrží v dobrém stavu i během delší odstávky vozidla. Inteligentní nabíječky OSRAM BATTERYcharge nabíjejí všechny typy baterií, včetně lithium-iontových, a to od 6 V, přes 12 V baterie s kapacitou až 170 Ah až po 24 V baterie s kapacitou 70 Ah.

Všechny modely mají záložní funkci, která pomáhá chránit baterii před vybitím v zimě nebo při delších odstávkách. Nabíječky mají jasný LCD displej s podsvícením a všechny funkce lze ovládat jediným tlačítkem. Mají rovněž ochranu, která zabraňuje poškození elektrického systému proti účinkům při přepólování nebo zkratu.

Když jsou dobíječky zapnuté, zahájí vícestupňový nabíjecí cyklus a automaticky přejdou do udržovacího režimu, jakmile je baterie plně nabitá – to zabraňuje přebíjení. Lithiové baterie se nabíjejí v 7 krocích, zatímco nejběžnější olověné baterie/AGM v 9 krocích.

OSRAM BATTERYcharge jsou kompatibilní s vozidly se systémem start-stop. Součástí jejich vybavení je kromě klasických klešťových konektorů také kabel s kruhovými svorkami, který lze trvale instalovat do automobilu, aby se připojení nabíječky usnadnilo.

Více informací naleznete zde: http://bit.ly/3oGcRYt

Datum zveřejnění

3.12.2021

Zdroj informací

OSRAM

Foto: OSRAM

Výběr jazyka

Facebook

AutoTablet

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:
Page generated in 0.2655 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál