Servind

Bosch předvedl řešení pro mobilitu dneška a zítřka

Bosch předvedl řešení pro mobilitu dneška a zítřka

V budoucnu budou vozidla stále častěji jezdit na elektrický pohon, budou propojena s ostatními účastníky silničního provozu a svým okolím a budou nabízet svým uživatelům přizpůsobené cloudové služby, jako je varování řidičů před špatným průjezdem nebo služby týkající se stavu vozovky.

Ve svém předváděcím voze Bosch demonstruje své znalosti systémů a rozsáhlé odborné kompetence v oblasti softwaru a hardwaru. Bosch například vyvíjí centrální počítače pro budoucí architekturu elektroniky. Společnost používá tzv. Vehicle Computer pro asistovanou a automatizovanou jízdu, pohyb vozidla i pro funkce kokpitu a elektroniku karoserie. Díky aktualizacím softwaru prostřednictvím systému over-the-air jsou funkce v automobilech neustále aktualizovány.

Virtual Visor – průhledná digitální sluneční clona

Běžné sluneční clony chrání řidiče před nepříjemným protisvětlem. Po sklopení však často blokují velkou část zorného pole. Bosch tento problém řeší novým průhledným LCD displejem, který nahrazuje neprůhledný panel ve vozidle. Virtual Visor je propojeno s kamerou pro sledování cestujících, která zjišťuje polohu očí řidiče. Pomocí inteligentních algoritmů založených na umělé inteligenci virtuální sluneční clona vyhodnocuje tyto informace a ztmavuje pouze tu část displeje, kde by slunce nebo jiné zdroje světla oslňovaly řidiče. Zbytek zůstává průhledný a již nezakrývá výhled na dopravní situaci.

Řešení pro softwarově definované vozidlo

Software hraje při vývoji vozidel stále důležitější roli, protože nové funkce pro síťování, automatizaci a personalizaci budou v budoucnu více než kdy jindy implementovány pomocí softwaru. Bosch již ročně instaluje do vozidel po celém světě více než 200 milionů řídicích jednotek s vlastním softwarem. Za tímto účelem společnost disponuje rozsáhlými odbornými znalostmi v oblasti softwaru, elektroniky a systémů a vyvíjí specifický software pro vozidla s odpovídajícím hardwarem pro všechny oblasti vozidel od asistence řidiče a informačních a zábavních systémů až po hnací ústrojí. V budoucnu bude Bosch ve své dceřiné společnosti ETAS sdružovat vývoj základního softwaru nezávislého na aplikacích a tzv. middlewaru, jakož i cloudových softwarových modulů pro aktualizace softwaru over-the-air.

Předintegrované komponenty pro elektromobily

S předintegrovanými moduly, jako je Advanced Driving Module (ADM), snižuje Bosch složitost vývoje elektromobilů a tím zvyšuje efektivitu pro výrobce automobilů. ADM kombinuje jednotlivé systémy pohonu, brzdění a řízení do harmonizovaného systému, který mohou výrobci rychleji a hospodárněji integrovat do vozidla. Zjednodušená rozhraní a jednotná softwarová architektura navíc zajišťují optimalizovanou komunikaci mezi komponentami a tvoří základ pro nové funkce.

Digitální asistenční služba pro techniky

Technician Process Assistant (TPA) je součástí propojeného poprodejního ekosystému, ve kterém si stroje a lidé v případě potřeby vyměňují data za účelem efektivní opravy a údržby vozidel. Systém se neustále učí a vyvíjí a je hands-free řešením nezávislým na platformě, které funguje s tablety, počítači a nositelnými zařízeními. Kromě toho byla vytvořena znalostní databanka umělé inteligence s využitím tradičních služebních informací. V případě technických eskalací je možné propojit odborníka přímo „očima a ušima“ technika na vozidle pro větší přesnost a efektivitu při servisu a opravách na dnešních stále složitějších vozidlech.

Oceněné řešení od společnosti Bosch

Společnost Bosch eBike Systems získala za své řešení Smart Connected Biking ocenění CES 2022 Innovation Awards Honoree v kategorii Vehicle Intelligence & Transportation. Ceny CES Innovation Awards uděluje Consumer Technology Association (CTA).

S novou generací systému Smart Connected Biking od Bosch eBike Systems se fyzický zážitek z jízdy na elektrokole spojuje s digitálním prostřednictvím sítě a aplikace. Chytrý systém se skládá z nové aplikace eBike Flow, řídicí jednotky s LED displeji, barevného displeje, baterie a pohonné jednotky. Umožňuje průběžné rozšiřování díky bezdrátovým aktualizacím. Aplikace eBike Flow obohacuje chytré elektrokolo o další digitální funkce, jako jsou automatické sledování aktivity nebo individuální nastavení jízdních režimů.

Nevonex – propojení zemědělství

Zemědělství v současné době čelí problémům jak v souvislosti se změnou klimatu zajistit produkci potravin. Nevonex podporuje zemědělce potřebnými odbornými znalostmi v podobě digitálních služeb. Služby poskytované dodavateli třetích stran lze používat na zemědělských strojích bez ohledu na výrobce, který používá Nevonex. Slouží jak k automatizaci nastavení strojů, tak k optimalizaci zemědělských kultivačních procesů. Bosch zkoumá, jak lze data z kultivačních procesů zaznamenat a použít jako informace pro následné kroky procesu. Cílem je využít edge computing k poskytování robustních služeb založených na umělé inteligenci v zemědělství.

Nádech čerstvého vzduchu – řešení Bosch pro lepší kvalitu ovzduší ve městech

Pro zlepšení kvality ovzduší ve městech, na letištích a nádražích nebo v komerčních oblastech nabízí společnost Bosch inovativní řešení pro přesné zaznamenávání a simulaci emisí. Boxy pro měření kvality vzduchu od společnosti Bosch poskytují vysoce přesné hodnoty oxidů dusíku, jemného prachu, vlhkosti a teploty, a tím důležitá data pro kvalitu vzduchu v daném místě. Tato data jsou přenesena do cloudu a vyhodnocena. Přesná znalost a lokalizace látek znečišťujících ovzduší a jejich rozptylu umožňuje včas přijmout opatření a tím dlouhodobě zlepšit kvalitu ovzduší.

Chytré videokamery pro větší bezpečnost na silnicích

Nové kamery Inteox s klasifikací objektů pomáhají například při sledování dopravy pomocí nového softwaru pro analýzu videa s hlubokým učením. Vozidla lze detekovat rychleji a s přesnými detaily, a to i ve složitých situacích. Umělá inteligence pomáhá rychleji, intuitivněji a spolehlivěji identifikovat nepředvídané, nežádoucí nebo budoucí situace.

S umělou inteligencí proti útokům hackerů

Bosch AI Shield je bezpečnostní produkt s umělou inteligencí, který chrání před vnějšími útoky ze systémů poháněných umělou inteligencí. Ochrana je vytvářena mimo jiné analýzou zranitelnosti. Řešení nabízí nástroj s uživatelským rozhraním na bázi SaaS (Software as a Service) a je navrženo tak, aby bylo pro vývojáře flexibilní a škálovatelné. Model umělé inteligence v zařízeních nebo v cloudu zajišťuje ochranu duševního vlastnictví, značky a investic a vytváří tak důvěru v digitalizaci.

Datum zveřejnění

10.1.2022

Zdroj informací

Bosch

Foto: Bosch

Fotogalerie

Výběr jazyka

Facebook

AutoTablet

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:
Page generated in 0.2447 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál