Servind

Volvo Trucks uvádí Active Grip Control

Volvo Trucks uvádí Active Grip Control

Volvo Trucks uvádí na trh nový, patentovaný bezpečnostní prvek pro elektrická nákladní vozidla Active Grip Control. Nový systém výrazně zlepšuje stabilitu, rozjezd a brzdění na kluzkém povrchu. Díky rychlé odezvě elektromotorů lze sílu generovanou mezi koly a vozovkou během okamžiku ovládat a proaktivně tak zabránit prokluzu kol. Tato funkce jednoznačně zlepšuje rozjezd na kluzkém povrchu. Testy s vozidlem Volvo FH Electric na povrchu s nízkým třením a naloženým přívěsem prokázaly 45% zlepšení při plné akceleraci.

Pokud se nákladní vozidlo dostane do smyku, několik senzorů umožní řídicímu systému vozidla reagovat na podmínky povrchu vozovky a inteligentním způsobem využít elektromotory vozidla spolu s dalšími akčními členy, aby pomohly řidiči zůstat na silnici.

Tato nová funkce je také navržena tak, aby snížila riziko zalomení soupravy a přetáčení při jízdě bez nákladu. Zlepšení lze pozorovat také při brzdění, protože funkci lze použít pro řízené regenerativní brzdění bez přechodu do ABS. To zvyšuje účinnost, protože regeneraci stráví více času, což umožňuje plynulejší brzdění.

„Zlepšení při jízdě po kluzké štěrkové cestě je opravdu působivé. Věřím, že to zvýší produktivitu, v neposlední řadě pro naše zákazníky ze stavebního segmentu. Díky funkci Active Grip Control poskytujeme našim řidičům ještě lepší schopnost projíždět obtížnými silnicemi a terénem – a to i v těch nejnáročnějších podmínkách. Jde o jedinečnou funkci, kterou má Volvo Group chráněnou patenty,“ říká ředitelka pro bezpečnost provozu a produktů Volvo Trucks Anna Wrige Berlingová.

Funkce Active Grip Control bude k dispozici u těžkých nákladních vozidel Volvo FH, Volvo FM a Volvo FMX Electric, které se používají pro regionální přepravu a stavební úkoly. Verze této funkce bude k dispozici také pro nákladní vozidla s dieselovým pohonem nebo pohonem na LNG.

Volvo Trucks má řadu šesti plně elektrických nákladních vozidel. Sériová výroba vozidel Volvo FL a Volvo FE Electric v Evropě pro městskou distribuci a odvoz odpadu byla zahájena v roce 2019. Volvo FH, Volvo FM a Volvo FMX Electric jsou těžká nákladní vozidla s celkovou hmotností soupravy 44 t, jejichž výroba bude zahájena v druhé polovině roku 2022.

Datum zveřejnění

26.1.2022

Zdroj informací

Volvo Trucks

Foto: Volvo Trucks

Fotogalerie

Výběr jazyka

Facebook

AutoTablet

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:
Page generated in 0.2443 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál