Servind

Iveco chce spolupracovat s Hyundaiem

Iveco chce spolupracovat s Hyundaiem

Výrobce užitkových vozů Iveco chce spolupracovat s korejskou automobilkou Hyundai. Cílem je vytvářet synergie a dospět k vývoji společných produktů.

Generální ředitel Iveco Group Gerrit Marx se v doprovodu ředitele pro techniku a digitalizaci Marca Liccarda v Soulu setkal s presidentem a generálním ředitelem Hyundai Motor Jaehoonem Changem a výkonným vicepresidentem a vedoucím technického vývoje užitkových vozidel Martinem Zeilingerem. Italský výrobce nákladních vozidel, autobusů a motorů poté oznámil, že bylo podepsáno memorandum o porozumění mezi oběma společnostmi s cílem prozkoumat možnou spolupráci v technologii sdílených vozidel, společném zadávání zakázek a recipročních dodávkách.

Memorandum je předběžným krokem k posouzení potenciálu spolupráce obou společností v oblasti technologií a platforem včetně komponent a systémů. Mezi oblasti možného společného zájmu budou patřit pohonné systémy a elektrické platformy včetně využití palivových článků, systémy autonomního řízení a konektivita pro užitková a nákladní vozidla.

Jde o první dohodu pro „nové“ Iveco po jeho oddělení od společnosti CNH Industrial. Iveco už spolupracuje na vývoji alternativních pohonů s americkým výrobcem elektricky poháněných nákladních vozidel Nikolaa v Ulmu zahájilo výrobu elektrických tahačů návěsů s akumulátory. Od roku 2023 tam bude z výrobní linky sjíždět také nákladní automobil na palivové články. Skupina Iveco zaměstnává po celém světě kolem 34 000 lidí, provozuje přes 29 výrobních závodů a 31 výzkumných a vývojových center.

Datum zveřejnění

10.03.2022

Zdroj informací

Iveco

Foto: Iveco

Výběr jazyka

Facebook

AutoTablet

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:
Page generated in 0.2523 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál