Servind

Značka MG bude uvedena v ČR a SR

Značka MG bude uvedena v ČR a SR

MG - britsko-čínská značka s 98letou historií, rozšiřuje své aktivity ve střední Evropě tak, aby dále posilovala svou pozici na nových evropských trzích. Původní britská automobilka MG je nyní součástí SAIC Group, největšího výrobce automobilů v Číně. Vývojové centrum MG se v současnosti nachází ve Spojeném království a výrobní závody v Číně.

MG na evropských trzích nabízí několik modelů, které jsou k dispozici se spalovacími motory (ICE), plug-in hybridním pohonem (PHEV) i v čistě elektrických verzích (BEV), například Marvel R (k dispozici pouze jako BEV), HS (k dispozici jako ICE a PHEV) a ZS (k dispozici jako ICE a BEV).

Autobinck plánuje otevřít nová zastoupení MG v České republice a na Slovensku v červnu 2022. Českým a slovenským zákazníkům Autobinck pod značkou MG slibuje prémiový design, nejnovější techniku a vysokou úroveň výbavy.

Největší čínská automobilka Shanghai Automotive (SAIC) kromě společných podniků s Volkswagenem a General Motors hodně investuje do vývoje vlastních aut. V roce 2007 skupina SAIC získala práva k ochranné známce tradiční britské značky MG. Závod v Birminghamu byl původně používán pro konečnou montáž vozů vyrobených v Číně, které byly vyhrazeny pro britský trh. Od konce roku 2019 se tyto vozy prodávají i na kontinentu - nejprve v Nizozemsku, Belgii a poté i v Norsku a Německu. V roce 2021 MG Motors v Evropě dosáhla hranici 50 tisíc dodaných vozů a do roku 2025 je cílem dosáhnout šesticifernou hodnotu.

Datum zveřejnění

14.03.2022

Zdroj informací

Auto Palce

Foto: MG

Fotogalerie

Výběr jazyka

Facebook

AutoTablet

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:
Page generated in 0.213 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál