Servind

LEGENDY vstávají z popela!

LEGENDY vstávají z popela!

"Po dvouleté vynucené pauze spojené s pandemií Covid-19 připravuji osmý ročník motoristické slavnosti LEGENDY. Slavnost vstává z popela, protože organizační tým v roce 2020 byl rozpuštěn, kanceláře uzavřeny a provoz utlumen na minimum. Slavnost utrpěla velké finanční škody. Je úžasné, že fanoušci a návštěvníci podpořili slavnost a nechali si vstupenky na rok 2022, tím slavnosti velmi pomohli. Děkuji všem fanouškům, majitelům exponátů a vystavovatelům za projevenou důvěru. Tuto předanou energii využívám k přípravě slavnosti v roce 2022. Slavnosti Legendy jsem již věnoval 11 let života a věřím, že LEGENDY 2022 budou krásnou akcí, která dá mnoho radosti a inspirace", Lubor Kos - zakladatel slavnosti LEGENDY.

Po několika měsíční přípravě se slavnost LEGENDY 2022 vrací k původnímu tématu s názvem “Italská vášeň”. Připravuje se velká přehlídka vozu Ferrari, Lamborghini, Maserati, Lancia a Alfa Romeo. Areál Výstaviště Praha prochází rozsáhlou revitalizací a tudíž musíme být velkorysý k areálu. Posun k lepšímu je vidět na mnoha místech. Návštěvníci zažijí velkou motoristickou slavnost. Připravujeme představit 1 000 exponátů. Nově se představí motocykly, skútry, e-motorky a obytné vozy a karavany.

“Každý má svou Legendu! Proto jsem slavnost kdysi nazval “LEGENDY”. Pro mladého návštěvníka je legendární automobil Bugatti Veyron, pro staršího návštěvníka jsou to vozy z dětství. Na Legendách si každý nejde svou legendu. Pro rok 2022 jsem připravil velký dárek pro mladé návštěvníky a rodiny. Děti a mládež do 18 let v doprovodu dospělého mají vstup zdarma. Věřím, že tento dárek přispěje k popularizaci techniky, designu a vášně pro čtyři kola. Věřím, že tatínkové a dědečci budou skvělými průvodci a nadchnou své syny a dcery. Vždyť automobily a motocykly nám dávají svobodu! Svobodu, kterou chceme a která nám umožňuje zažívat nádherné okamžiky svého života.” říká Lubor Kos - ředitel slavnosti LEGENDY Ročník 2022 bude plný nových a zajímavých vozů a motocyklů.

Hlavním partnerem slavnosti jsou čerpací stanice SHELL, které přivezou monopost Formule 1 - Ferrari a další zajímavé aktivity. Tradiční vystavovatelé Mercedes-Benz a SUBARU představí své novinky a zároveň své kultovní stroje. Nově se přidává ŠKODA Auto A HYUNDAI. Nemohu nezmínit velkou americkou sekci s mnoha silnými stroji. Ford AMB Praha představí flotilu vozů Ford od evropských verzí až po americké a třešničkou na dortu budou speciály SHELBY. DAJBYCH přiveze unikátní vozy LandRover a Jaguar. IMOFA přiveze speciál Alfa Romeo GTAm a velkou flotilu vozů Alfa Romeo, FIAT, JEEP a Abarth.

“Pozval jsem k účasti všechny značky, které se v ČR prodávají. Bohužel některé nechtějí dělat radost svým fanouškům a akce se nechtějí účastnit. Slýchávám mnohé důvody, ale myslím si, že když se chce, tak lze udělat i nenákladnou prezentaci, která potěší diváky a potenciální zákazníky. Značky, které se neúčastní dávají jasný signál o svém přístupu.” - definuje komerční rozsah výstavy zakladatel Lubor Kos.

Toto jsou první informace od vystavovatelů. Samozřejmostí je účast mnoha klubů, které představí krásné vozy všech dob. Můžete se těšit na ŠKODA Home, Alfa Romeo, Lancia, JEEP, Land Rover, Honda, Mazda, Subaru, Volvo, Porsche, BMW, VW a americké stroje. Bude jich více než 750. Vybírá je odborná komise a vedoucí jednotlivých klubů.

Tím hlavním na slavnosti LEGENDY 2022 bude Pavilon Ferrari, který připravuje slavnost LEGENDY ve spolupráci se Scuderií Praha. Představí se až 20 vozidel, od historických až po současné. Bude to jedinečná přehlídka, která v ČR ještě nebyla.

V italském pavilonu se představí ostatní italské značky a samozřejmě nemůžeme zapomenout na SHELL Pavilon Rychlosti, který bude plný zajímavých supersportů.

Prvními hlavními vozy slavnosti jsou Ferrari LaFerrari, Ferrari Monza SP2, Maserati MC 12, Alfa Romeo Giulia GTAm. Postupně slavnost bude zveřejňovat další super vozy, které budou veřejnosti představeny. Nově také budou probíhat testovací jízdy vozů ŠKODA a Hyundai.

Sledujte web slavnosti LEGENDY.cz, případně sociální sítě a budete průběžně informováni o novinkách z příprav.

Krásné dny přeje Lubor Kos a tým slavnosti LEGENDY

Datum zveřejnění

3.4.2022

Zdroj informací

LEGENDY

Fotogalerie

Výběr jazyka

Facebook

AutoTablet

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:
Page generated in 0.2434 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál