Servind

Toyoty Land Cruiser pro Policii ČR

Toyoty Land Cruiser pro Policii ČR

Toyota Tsusho Praha předala vedení Policie ČR prvních 22 vozů Land Cruiser určených do těžkého terénu. Jde o první ze 100 vysoutěžených vozidel v rámci rámcové smlouvy pro roky 2021 až 2023 v celkové hodnotě téměř 180 milionů Kč.

Předávala se první vozidla Toyota Land Cruiser v policejních barvách. Součástí dodávky byla i vozidla pro cizineckou policii, určená pro zahraniční mise. Dalších 13 vozů je aktuálně objednaných.

Dodávané vozy Toyota Land Cruiser LC150 jsou vybaveny vznětovým motorem 2,8 l/150 kW a šestistupňovou automatickou převodovkou s terénními redukcemi. Všechny vozy mají pohon 4x4 se třemi diferenciály včetně mezinápravového diferenciálu Torsen. Podvozek kombinuje rámovou konstrukci a víceprvkové zavěšení kol, což je vhodné pro kombinaci silničních a off-road schopností. 

„Toyota s bezpečnostními a záchrannými složkami v ČR spolupracuje již několik let. Vedle Policie ČR dodáváme naše auta například hasičům, městské policii, záchrankám i Armádě ČR. Je to pro nás čest a těší nás, že naše vozy mohou pomáhat a být spolehlivým partnerem v náročných situacích i při extrémních podmínkách,“ říká generální ředitel Toyoty ČR Martin Peleška.

Datum zveřejnění

11.04.2022

Zdroj informací

Toyota

Foto: Toyota

Fotogalerie

Výběr jazyka

Facebook

AutoTablet

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:
Page generated in 0.3109 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál