Servind

Ford Pro je připraven na elektrifikaci

Ford Pro je připraven na elektrifikaci

Ford Pro již ze závodu Gölcük továrny Ford Otosan v tureckém Kocaeli vyexpedoval první vyrobené užitkové elektromobily E-Transit pro evropské zákazníky. Ještě před zahájením výroby přijal Ford více než 5000 objednávek.

Pro závod Ford Otosan je zahájení sériové výroby E-Transitu významným milníkem. Elektrický E-Transit přichází do Evropy ve stejné době jako Ford Pro, nově vytvořená divize Fordu zaměřená na integrovanou nabídku užitkových automobilů, softwaru a nabíjecí, servisní a finanční služby pro firemní zákazníky na jedné platformě vytvořené pro elektrickou a digitální éru.. Evropští zákazníci projevují silný zájem o elektrifikaci svých vozových parků.

Závod odebírá elektřinu výhradně z obnovitelných zdrojů. Aby mohl v budoucnu uspokojovat poptávku po elektrifikovaných modelech, investuje Ford Otosan do navyšování kapacit dvě miliardy eur (v přepočtu 49 miliard Kč) a nabírá 3000 nových zaměstnanců.

E-Transit nabízí konkurenceschopný dojezd, užitečné zatížení, výkon i šíři karosářských variant. Provozovatelům umožní elektrifikovat svůj vozový park a současně zvýšit produktivitu díky nabíjecím, telematickým a servisním řešením od Ford Pro.

Ford, který je nejprodávanější značkou užitkových vozů v Evropě, bude pokračovat v elektrifikaci modelů Transit. Od roku 2024 se k E-Transitu přidají čtyři nové elektrické modely řady Transit. Od roku 2035 Ford plánuje prodávat v Evropě výhradně vozy s nulovými výfukovými emisemi a dosáhnout uhlíkovou neutralitu v celém výrobním, logistickém i dodavatelském řetězci.

Datum zveřejnění

13.04.2022

Zdroj informací

Ford

Foto: Ford

Fotogalerie

Výběr jazyka

VALEO 2024

Facebook

AutoWeek

AutoTablet

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:
Page generated in 0.2437 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál