Servind

Jubilejní Ford Transit pro české hasiče

Jubilejní Ford Transit pro české hasiče

Dobrovolní hasiči z Josefova Dolu si převzali Transit Kombi upravený pro jejich potřeby. Dodavatelem je společnost Auto Trutnov, která se zaměřuje na přestavby zejména hasičských a policejních vozidel. Společnost Auto Trutnov se hasičskými přestavbami zabývá už od roku 2016 a právě předala svůj již 400. hasičský vůz. Tento Transit má pohon všech kol a je osazen mj. elektrickým navijákem.

Za základ jubilejní přestavby posloužil Transit Kombi ve variantě L2 H2, tedy se střední délkou rozvoru náprav a standardní výškou střechy. V zájmu lepší průchodnosti terénem a vyšší jistoty ovládání v zimních podmínkách je vůz vybaven elektronicky přiřaditelným pohonem všech kol. Devítimístné provedení se třemi řadami sedadel zůstalo i po přestavbě zachováno.

V Auto Trutnov osadili Transit Kombi nejen světelným a výstražným zařízením červenomodré barvy a radiostanicí, ale také střešní plošinou pro přepravu rozměrného vybavení nebo elektrickým navijákem. Ten má nosnost 3650 kg a ovládat ho lze i bezdrátově. V zadní části se nacházejí ruční radiostanice, trvale napájené ruční svítilny a výkonná pracovní světla. A samozřejmě také hasicí přístroje.

Vozy Ford jsou mezi tuzemskými hasiči a záchranáři oblíbené dlouhodobě. Vedle Transitů, které v nejrůznějších variantách tvoří přes 80% hasičských Fordů, slouží v jejich řadách také pick-upy Ranger.

Datum zveřejnění

21.04.2022

Zdroj informací

Ford

Foto: Ford

Fotogalerie

Výběr jazyka

Facebook

AutoTablet

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:
Page generated in 0.3086 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál