Servind

Volkswagen ukázal ID.Buzz jako pick-up

Volkswagen ukázal ID.Buzz jako pick-up

Nově na trh uváděný Volkswagen ID.Buzz bude k dispozici ve dvou verzích: jako pětimístný Van a jako užitkové Cargo se dvěma nebo třemi sedadly a odděleným nákladovým prostorem. Nyní šéfdesignér VW Klaus Zyciora ukázal další možnou variantu - pick-up s dvojkabinou.

S ID.Buzz Volkswagen Užitkové vozy uvádí na trh další model založený na platformě pro elektricky poháněná auta MEB. Zpočátku bude nabízena osobní varianta minibus a užitková skříňová varianta Cargo. Do roku 2025 by měla být k dispozici také kempingová verze rodiny modelů California. Dalším modelem by mohl být i valník. Volkswagen už oznámil i verze s prodlouženým rozvorem.

Nyní Volkswagen zveřejnil obrázek ID.Buzz upraveného do podoby pick-upu s karoserií Double Cab, tedy se dvěma řadami sedadel, čtyřmi dveřmi a otevřenou ložnou plochou. Podle doprovodné zprávy jde pouze o koncept, jímž se Volkswagen Užitkové vozy ptá na názor uživatelů twitteru. Pokud by se ukázal odpovídající vysoký zájem, ID.Buzz by později mohl být nabízen i v této podobě. Koncept ovšem stále vychází ze studie ID Buzz z roku 2017 a nikoliv z nedávno představeného sériového modelu.

Objednávky na ID.Buzz bude Volkswagen přijímat od května s příslibem dodání prvních vozů od září. Cenu ale zatím neprozradil. Užitkový ID.Buzz Cargo bude v Evropě uveden na trh s 82 kWh akumulátorem, která napájí u zadní nápravy uložený trakční elektromotor o výkonu 150 kW (204 k). Uvádí se pro něj dojezd 500 km.

Datum zveřejnění

03.05.2022

Zdroj informací

VW Užitkové vozy

Foto: VW Užitkové vozy

Výběr jazyka

Facebook

AutoWeek

AutoTablet

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:
Page generated in 0.2433 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál