Servind

eBay spouští novou iniciativu

eBay spouští novou iniciativu

On-line tržiště eBay spouští nový program pro prodejce dílů a příslušenství pro automobilový průmysl. Prodejci autodílů z několika nejslibněji se rozvíjejících trhů včetně České republiky tak budou mít možnost svým zbožím oslovit až 147 milionů kupujících ze 190 zemí světa. Půlroční program, jehož účastníkům nabídne eBay exkluzivní podporu, je první iniciativou, kterou společnost zaměřila na konkrétní kategorii zboží.

Podnikatelé, kteří se do internetové aukční síně nově zaregistrují a zároveň plánují prodávat více než 150 různých druhů zboží, získají během následujícího roku osobní podporu manažera eBay, který jim pomůže s růstem prodeje, tříměsíční předplatné eBay Store na úrovni Premium zdarma a službu automatického vytvoření nabídky (tzv. auto listing).

Prodej náhradních dílů zažívá enormní růst

Automobilové náhradní díly a příslušenství patří na eBay k nejprodávanějším kategoriím. Během posledního roku stoupl objem této kategorie na rozvíjejících se trzích o téměř 30 %. Důvodem enormního růstu je nedostatek polovodičů, který automobilový průmysl těžce zasáhl a ovlivnil ceny vozidel. Nové automobily jsou letos až o pětinu dražší, cena ojetých vozidel stoupla v porovnání s rokem 2020 dokonce o více než 40 %. Pro majitele vozů je proto výhodnější svá auta opravovat a potřebné díly nakupovat na tzv. marketplaces, tedy internetových tržištích.

Podle dat, která má eBay k dispozici, zákazníci v USA každou sekundu koupí tři položky z kategorie autodílů a příslušenství, v Německu či Spojeném království je to jeden autodíl či příslušenství za sekundu. Právě rostoucí poptávka je pro prodejce náhradních dílů důvodem, proč vyzkoušet nové obchodní kanály ve podobě online platforem, kde mohou oslovit další zákazníky. eBay podporuje malé a střední podniky bezplatnými balíčky, které jim pomohou prezentovat své produkty, přilákat nové zákazníky a rozvíjet podnikání.

V Česku se jeden autodíl prodá každých pět minut

„Naši prodejci z celého světa nabízejí kupujícím nejširší výběr nových i ojetých vozidel, náhradních dílů a příslušenství. Novým programem chceme prodejce autodílů dále podpořit a zároveň nabídnout kupujícím zboží z českého trhu. Je to součástí naší nové strategie. Jejím cílem není jen aby se eBay stala oblíbenou platformou pro prodejce a budovala vztahy s kupujícími, ale chce také podpořit naše klíčové vertikály. Autodíly a příslušenství jsou jednou z nich, konkrétně na českém trhu patří mezi přední kategorie. Prodejci z Česka prodají jednu položku z této kategorie každých pět minut. Jen za rok 2021 prodali Češi na eBay 21 000 dílů automobilových světel a dalšího příslušenství kupujícím z Německa, Spojených států, Francie, Spojeného království, Itálie a dalších zemí. Jsme si jistí, že naše iniciativa pomůže prodávajícím zvýšit prodej a přilákat do svých obchodů na eBay více nových zákazníků,“ říká generální ředitelka eBay Hong Kong, Taiwan a Global Emerging Markets Jenny Hui.

Datum zveřejnění

10.05.2022

Zdroj informací

eBay

Foto: eBay

Výběr jazyka

Facebook

AutoWeek

AutoTablet

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:
Page generated in 0.3273 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál