Servind

Ford Pro představuje E-Transit Custom

Ford Pro představuje E-Transit Custom

Ford učinil další významný krok ve své elektrifikační transformaci. Společnost Ford Pro zveřejnila první informace o novém modelu E-Transit Custom s elektrickým pohonem. E-Transit Custom přichází krátce po zahájení sériové výroby elektrického E-Transitu jako první ze čtyř navazujících plně elektrických užitkových vozů Ford Pro, které mají být představeny do roku 2024. Jeho cílem je stanovit nové měřítko v segmentu jednotunových dodávek v Evropě a usnadnit firmám přechod na elektrifikovaná vozidla.

Plně elektrický nástupce nejprodávanější evropské dodávky (Belgie, Česká republika, Dánsko, Finsko, Francie, Irsko, Itálie, Maďarsko, Německo, Nizozemsko, Norsko, Polsko, Portugalsko, Rakousko, Rumunsko, Řecko, Španělsko, Švédsko, Švýcarsko a Velká Británie) je od základu navržen tak, aby se hladce začlenil do ekosystému Ford Pro, který provozovatelům přináší vyšší produktivitu i užitnou hodnotu.

Specialitou je zabudovaný zdroj Pro-Power Onboard

Díky podpoře celého ekosystému softwaru a služeb Ford Pro slibuje E-Transit Custom bezkonkurenční zákaznickou zkušenost a maximální produktivitu.

Ford E-Transit Custom bude podporován softwarem, nabíjením, servisními a finančními řešeními Ford Pro prostřednictvím jedné komplexní platformy. Tento nový elektrický užitkový vůz umožňuje rychlonabíjení stejnosměrným proudem, cílová hodnota dojezdu činí až 380 km a problém nebude ani jízda s přívěsem. Vedle toho pomůže nová dodávka zákazníkům dosáhnout nové úrovně produktivity díky propracované konektivitě, umožňující trvalé online propojení s vozem.

Jednou z funkcí vyvinutých na základě podrobných diskusí s provozovateli dodávek je technologie ProPower Onboard, umožňující napájet z vozu elektrické nářadí, osvětlení či jiná zařízení.

„Jedná se o přelomový okamžik pro provozovatele užitkových vozidel v Evropě a o další velmi významné naplnění ambicí Ford Pro. Nejprodávanější dodávka Evropy se právě stala plně elektrickou a výhody, které to v kombinaci s naší unikátní nabídkou ucelených služeb Ford Pro evropským firmám přinese, jsou neoddiskutovatelné,“ řekl generální ředitel Ford Pro pro Evropu Hans Schep.

Díky expresivnímu a tvarově nápaditému designu je E-Transit Custom pracovním vozidlem, na které budou firmy všech velikostí hrdé jako na spolehlivého partnera pro své podnikání. Nový model s upravenými proporcemi, sebevědomým postojem a kompletním LED osvětlením nastaví v segmentu dodávek s nosností do jedné tuny novou designovou laťku.

Výroba v modernizovaném závodě Ford Otosan v tureckém Kocaeli

Nejnovější přírůstek do elektrifikované řady Ford Pro se stane klíčovou součástí plánu Fordu dosáhnout do roku 2035 nulové emise u všech modelů prodávaných v Evropě a uhlíkovou neutralitu ve všech evropských aktivitách.

Před nedávnem Ford oznámil, že po zahájení prodeje modelu E-Transit se ikonická rodina vozů Ford Transit rozroste o další čtyři nové elektrické modely. V roce 2023 dorazí Transit Custom a víceúčelové Tourneo Custom, o rok později bude následovat menší dodávka Transit Courier nové generace a víceúčelové Tourneo Courier.

Elektrický model E-Transit Custom se začne vyrábět ve druhé polovině roku 2023 jako součást nejrozsáhlejší řady Transit Custom, jaká kdy byla evropským zákazníkům nabízena.

Všechny varianty Transitu Custom bude vyrábět joint venture Ford Otosan v závodě v tureckém Kocaeli, který je evropskou výrobní základnou Transitu. Aby mohl v budoucnu uspokojovat poptávku po elektrifikovaných modelech, Ford Otosan investuje do navyšování kapacit dvě miliardy eur (49 miliard Kč).

Společnosti Ford, SK On a Koç Holding zároveň nedávno podepsaly memorandum o vzájemném porozumění, které by mělo vést k vybudování jednoho z největších závodů na výrobu akumulátorů pro elektromobily v širším evropském regionu. Výroba by měla být zahájena již v polovině desetiletí a její roční kapacita by se měla pohybovat v rozmezí 30 až 45 GWh.

Datum zveřejnění

10.05.2022

Zdroj informací

Ford

Foto: Ford

Fotogalerie

Výběr jazyka

Facebook

AutoWeek

AutoTablet

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:
Page generated in 0.285 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál