Servind

Hedin Mobility Group expanduje i do ČR

Hedin Mobility Group expanduje i do ČR

Wiesenthal Autohandels AG oznámila dohodu se skupinou Hedin Mobility Group o prodeji 100 % akcií společnosti Motor-Car Bratislava spol. s r.o. (Motor-Car Group). Díky akvizici Motor-Car Group se 17 obchodními zastoupeními na Slovensku, v Maďarsku a České republice, expanduje Hedin Mobility Group do střední a východní Evropy.

Strategické rozhodnutí skupiny Wiesenthal, přestat investovat do automobilového průmyslu, započalo prodejem osmi poboček ve východním Rakousku v roce 2018. V roce 2020 následoval prodej společnosti AVAG v Německu a prodej zbývajících šesti poboček švýcarské společnosti Merbag SA ve Vídni. Ukončení této kapitoly v historii firmy se završilo prodejem skupiny Motor-Car společnosti Hedin Mobility Group.

Společnost Motor-Car, kterou začali budovat na zelené louce pánové Glatz a Wiesenthal, se vyvinula ve významného hráče v oblasti maloobchodního prodeje automobilů v regionu. V roce 2021 Motor-Car Group zaměstnávala 1100 lidí, měla obrat 445 milionů eur a prodala 10 000 aut.

„Ve společnosti Hedin Mobility Group jsme našli správného vlastníka pro Motor-Car a jeho zaměstnance, abychom tak mohli čelit výzvám budoucnosti v automobilovém průmyslu. Díky tvrdé práci a oddanosti našich zaměstnanců za poslední tři desetiletí odevzdáváme firmě Hedin Mobility Group silnou Motor-Car Group. Hedin Mobility Group je rodinná, podnikatelsky řízená automobilová skupina, která za poslední roky prokázala silný růst výnosů i hospodářského výsledku a má jasnou ambici stát se celoevropským automobilovým hráčem,“ řekl generální ředitel Wiesenthal Autohandels AG Henrik Starup-Hansen.

„Jsme rádi, že můžeme přivítat Motor-Car ve skupině Hedin Mobility Group. Široká škála značek skupiny Motor-Car s hlavními značkami Mercedes-Benz a Kia v kombinaci s jejím vedoucím postavením na místním trhu, poskytne významné obchodní synergie a obchodní příležitosti při rozšiřování aktivit naší skupiny do střední a východní Evropy. Kromě toho se také těšíme, že do našeho rostoucího portfolia přidáme Hyundai a MAN,“ řekl majitel a generální ředitel Hedin Mobility Group Anders Hedin.

„Těšíme se, že se staneme součástí silné nadnárodní společnosti Hedin Mobility Group. Kromě obchodní spolupráce je to příležitost uplatnit bohaté zkušenosti z jiných evropských trhů, posílit naši pozici a představit úplně nové služby mobility našim zákazníkům na Slovensku, v České republice a Maďarsku. Naší filosofií je jít neustále kupředu. Ve spolupráci s Hedin Mobility Group dokážeme společně čelit velkým výzvám a nastávajícím změnám v automobilovém průmyslu,“  dodal generální ředitel Motor-car Matúš Brečka.

Převod podniku se očekává ve třetím čtvrtletí roku 2022. Transakce podléhá ještě schválení úřadů pro hospodářskou soutěž.

Datum zveřejnění

24.05.2022

Zdroj informací

Mercedes-Benz

Foto: Motor-Car Group

Fotogalerie

Výběr jazyka

Facebook

AutoTablet

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:
Page generated in 0.3115 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál