Servind

Astara rozšiřuje podnikání Isuzu v Evropě

Astara rozšiřuje podnikání Isuzu v Evropě

Společnost Astara podepsala se svými partnery ve společném podniku dohodu o akvizici distribučních aktivit Isuzu v Německu a Rakousku (D-Max a N-Series), České republice a na Slovensku (D-Max). Společnost Isuzu Sales Deutschland, která je distributorem v těchto 4 zemích, bude integrována do společnosti Astara Western Europe, která již provozuje distribuční činnost Isuzu v Belgii, Nizozemsku, Lucembursku (D-MAX a N-Series) a Polsku (D-MAX). Dohoda ještě podléhá schválení evropských úřadů pro hospodářskou soutěž.

Podnik pro další růst

Astara Western Europe, dceřiná společnosti Astara, a Isuzu Motors zahájily spolupráci v roce 2004, kdy začaly prodávat jak pick-up D-Max, tak lehký nákladní vůz N-series v Beneluxu a později také D-Max v Polsku. Od zahájení prodeje bylo na těchto trzích registrováno přes 20 000 vozidel Isuzu.

Nyní tato úspěšná spolupráce vedla k dohodě, v níž jsou všechny země seskupeny do jednoho nového společného podniku. Transakce podléhá schválení úřadu EU pro hospodářskou soutěž a očekává se, že bude dokončena v nadcházejících měsících.

Po nastavení nové struktury bude Astara hledat nové synergie a úspory z rozsahu pro další růst podnikání Isuzu s D-Maxem v osmi výše zmíněných zemích a N-Series v Belgii, Nizozemsku, Lucembursku, Německu a Rakousku.

Dvě nové země pro Astaru: Česká republika a Slovensko.

Tato expanze a nová spolupráce jsou pro Astaru velmi důležité, protože společnost posiluje svou přítomnost v Německu a Rakousku a do své sítě, ve které je nyní integrováno celkem 19 zemí napříč Evropou, Latinskou Amerikou a jihovýchodní Asií, přidává Českou republiku a Slovensko.

Generální ředitel společnosti Astara Jorge Navea je z tohoto nového společného podniku obzvláště nadšen: „S velkým uspokojením podepsala společnost Astara s našimi partnery novou smlouvu, která upevňuje náš dlouhodobý vztah. Posílení naší přítomnosti v Německu a Rakousku a přidání České republiky a Slovenska do našeho portfolia nepochybně zvýší rozsah našeho podnikání podporovaného místními týmy. S přispěním našich rozsáhlých zkušeností s digitální transformací a novým ekosystémem mobility jsme plně odhodláni podporovat dlouhodobý růst značky a sítě prodejců. Budeme i nadále růst a nabízet našim zákazníkům nejvyšší standardy kvality, abychom splnili jejich očekávání.“

Datum zveřejnění

29.07.2022

Zdroj informací

Isuzu

Foto: Isuzu

Výběr jazyka

Facebook

AutoTablet

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:
Page generated in 0.1898 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál