Servind

Aktualizace softwaru pro vozy Škoda Enyaq iV

Aktualizace softwaru pro vozy Škoda Enyaq iV

Škoda Auto v současné době do vozů Enyaq iV, které již byly dodány zákazníkům, instaluje novou verzi softwaru ME3. Aktualizace přináší vylepšení v oblasti správy akumulátoru a umožňuje tak dosahovat delší reálný dojezd. Nový software dále nabízí vylepšení virtuálního kokpitu, head-up displeje, infotainment systému a online služeb Škoda Connect.

Majitelé vozů budou kontaktováni autorizovaným partnerem Škoda Auto, který si s nimi domluví termín bezplatné návštěvy servisu. Instalace nového softwaru ME3 trvá přibližně pět hodin. Po instalaci všech aktuálních vylepšení je Enyaq iV nakonfigurován tak, že většina všech budoucích aktualizací bude již nainstalována na dálku bez nutnosti další návštěvy servisu. Nově vyráběné vozy Enyaq iV a Enyaq Coupé iV se již standardně dodávají s novým softwarem.

Nová verze softwaru ME3 přináší řadu optimalizací. Vylepšená správa akumulátoru zajišťuje delší reálný dojezd v zimním období a navíc má zákazník k dispozici i další nové funkce, například pro virtuální kokpit, infotainment systém a online služby Škoda Connect.

Nový software mimo jiné nabízí režim péče o akumulátor. Po aktivaci této funkce se při dalším nabíjení nabije maximálně na 80 %. Toto opatření jej chrání a prodlužuje životnost. V případě potřeby je vždy k dispozici plná kapacita akumulátoru a maximální rychlost nabíjení.

Nejvyšší nabíjecí výkon se u modelů s 62 kWh akumulátorem zvyšuje na 120 kW a u vozů s 82 kWh akumulátorem na 135 kW. Díky vylepšenému tepelnému managementu se v zimním období prodlužuje i reálný dojezd. Grafika nabíjení a dojezdu v infotainmentu nově zahrnuje také zobrazení cíle jízdy a potřebných zastávek pro nabíjení.

Vylepšení se dočkaly také virtuální kokpit a head-up displej, který nyní zobrazuje i aktuální úroveň nabití. Zadní parkovací kamera nabízí zvýšený kontrast displeje, takže je okolí lépe vidět. Stisknutím tlačítka na multifunkčním volantu může řidič snadno přepínat mezi adaptivním tempomatem ACC a asistovanou jízdou.

Kromě toho byla rozšířena i nabídka funkcí mnoha on-line služeb Škoda Connect.

Datum zveřejnění

16.08.2022

Zdroj informací

Škoda Auto

Foto: Škoda Auto

Fotogalerie

Výběr jazyka

Facebook

AutoTablet

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:
Page generated in 0.2745 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál