Servind

Den plynové mobility 2022 už brzy

Den plynové mobility 2022 už brzy

Hlavním tématem letošního ročníku Dne plynové mobility, který se naposledy konal v roce 2020, jsou tzv. obnovitelné plyny, konkrétně bio varianty CNG a LNG a vodík. Můžete se těšit nejen na venkovní expozice partnerů, ale také na zajímavé diskusní bloky, které se budou věnovat čisté mobilitě ve městech a obcích, dekarbonizaci těžké nákladní dopravy a využití zelených plynů v dopravě. Přímo na místě si budete moci prohlédnout osobní automobily a autobusy na CNG a vodík nebo tahače na LNG.

Odbornými garanty jsou Svaz měst a obcí České republiky za záštitu a Česká vodíková technologická platforma (HYTEP), CZ BIOM, ČESMAD Bohemia a Svaz dovozců automobilů.

Den plynové mobility se uskuteční v areálu Pražské plynárenské v Praze 4 - Michli. Od 9 do 16 hodin zde bude přístupná venkovní expozice a stánky partnerů s ukázkou vozidel a technologií plnění vodíku, CNG a LNG.

Den plynové mobility (DPM) je akcí Českého plynárenského svazu, na níž se pravidelně představuje současná i připravovaná nabídka osobních, užitkových a nákladních vozidel a autobusů s pohonem na vodík či zemní plyn – CNG, LNG a biometan.

Účastníci DPM se seznámí nejen s výhodami, ekologickým přínosem a bezpečností provozu plynových vozidel, ale také s nároky na servis, možnostmi nákupu či získání dotací. Součástí akce budou v i ukázky plnění vozidel.

Akce je určena pro firmy a podnikatelské subjekty, státní správu a místní samosprávu, politickou reprezentaci a odborná média. Návštěvníci se mohou zúčastnit řady odborných seminářů a firemních prezentací, kde se dozvědí informace o strategických cílech relevantních subjektů a nástrojích pro další rozvoj plynové mobility v České republice.

Registrovat se můžete na dpm2022.cgoa.cz.

Datum zveřejnění

23.08.2022

Zdroj informací

ČPS

Foto: Vladimír Rybecký

Fotogalerie

Výběr jazyka

Facebook

AutoTablet

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:
Page generated in 0.1882 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál