Servind

Nové vyvažovačky FERDUS: CB3010B a CB3020B 3D

Nové vyvažovačky FERDUS: CB3010B a CB3020B 3D

Firma FERDUS je dlouhé roky známá jako největší český výrobce pneuservisních opravných materiálů. Neméně důležitou složkou jejich programu je ale také produkce zvedáků, zouvaček a vyvažovaček. A právě poslední skupina se aktuálně dočkává dvou nových, mimořádně zajímavých přírůstků.

Čím jsou stroje CB3010B a CB3020B 3D výjimečné? Přinášejí do kategorie vyvažovaček nižší střední třídy hned několik prvků výbavy typických pro špičková zařízení z opačného konce cenového spektra. Než si ale jednotlivé benefity představíme, podívejme se nejprve na to, čím se tato skoro-dvojčata odlišují.

V zásadě jsou to dvě věci. Jednak způsob měření a zadávání rozměrů kola a zadruhé podoba zobrazování informací o průběhu vyvažování. Zatímco model CB3010B si musí vystačit s ručním zadáváním hodnot a jejich čtením z panelu tvořeného velkými jednoduchými LED segmenty, CB3020B nabízí plně 3D automatické načítání zevnitř i vně kola, a to jak pro plechové, tak hliníkové disky. Navíc místo LED segmentů vyvažovací data vykresluje pokročilý LCD displej s modrým ambientním podsvícením.

3D automatika přitom v současnosti patří svým zpracováním na pomyslný technologický vrchol – zaznamenání rozměrů kola probíhá pomocí inkrementálního čidla a rtuťových senzorů náklonu, které jsou integrovány do kompaktních SMD tištěných spojů. Toto řešení zásadním způsobem zvyšuje odolnost proti poškození, navíc umožňuje měřit hodnoty nezávisle na pořadí, ve kterém jsou zadávány.

Obě vyvažovačky ale mají mnohem více věcí společných. Kde začít? Třeba u laserového ukazatele polohy aplikace závaží. Další významnou přidanou hodnotou představuje hřídel s průměrem 40 mm a délkou 270 mm odpovídající standardu plně profesionálních strojů. Dvojice zařízení také nabízí stejnou přesnost ±1 g a stejnou hlučnost ≤69 dB. Shodné jsou rovněž technické parametry specifikující maximální přípustné rozměry a hmotnosti vyvažovaných kol.

Pokud se čtenář ptá, jak může cena takto vybaveného stroje klesnout až pod hranici 30 000 Kč bez DPH, odpověď najde ve způsobu uložení hřídele a v typu použitého motoru. Hřídel netvoří s motorem jeden společný celek a samotná pohonná jednotka není kroková. I proto jsou oba modely vybaveny nožní brzdou, která slouží k aretaci kola během aplikace závaží.

Výsledný mix si přesto prostor na trhu zcela jistě najde. Konstrukčně jednoduché agregáty mají stále své nezastupitelné místo a prodejně ani dnes za svými pokročilejšími nástupci nezaostávají. Nyní si je ale bude moci servis pořídit navíc v kombinaci s řadou prémiových technologických pomocníků, kteří posunou kvalitu a komfort práce na další level. Navíc za peníz více než rozumný. A to je dohromady určitě dostatek argumentů, proč ano a proč právě takto.

Technická specifikace:

Max. hmotnost kola

70 kg

Rychlost otáčení kola

200 ot./min.

Max. průměr disku

10-24"

Zadávání rozměrů kola

ručně (CB3010B)

3D automaticky (CB3020B 3D)

Max. šířka kola

1,5-20"

Laserový ukazatel polohy aplikace závaží

ano

LED osvětlení vnitřní strany disku

ne (CB3010B)

ano (CB3020B 3D)

Displej

LED segmenty (CB3010B)

LCD (CB3020B 3D)

Aretace kola

Nožní brzdou

Přesnost

±1 g

Hlučnost

≤69 dB

Napájení

230 V, 50 Hz

Datum zveřejnění

13.09.2022

Zdroj informací

FERDUS

Foto: FERDUS 

Fotogalerie

Výběr jazyka

VALEO 2024

Facebook

AutoWeek

AutoTablet

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:
Page generated in 0.2027 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál