Servind

Tatra Trucks otevřela nové zákaznické centrum

Tatra Trucks otevřela nové zákaznické centrum

Rekonstrukce zákaznického centra automobilky Tatra Trucks, která byla akcionáři kopřivnické automobilky a jejím vedením schválena v roce 2019, byla dokončena v srpnu letošního roku.

Tatra Trucks se pro rekonstrukci zákaznického centra rozhodla z několika důvodů. Bývalé centrum již nemělo dostatek odpovídajících technologií, budova neodpovídala dnešním požadavkům na energetickou náročnost a prostory centra přestaly být technicky vhodné pro realizaci servisních prací. Rekonstrukcí zákaznického centra automobilka zároveň reaguje na rostoucí zakázkovou naplněnost servisu a tréninkového centra.

„Otevření nového zákaznického centra je pro Tatru velkým skokem, který výrazně zkvalitní poprodejní služby pro naše zákazníky,“ uvedl při oficiálním otevření generální ředitel automobilky Tatra Trucks Pavel Lazar. Slavnostního otevření se za akcionáře společnosti Tatra Trucks zúčastnila i členka představenstva Promet Group Denisa Materová a také ředitel kvality a poprodejních služeb kopřivnické automobilky Kamil Žabenský.

V rámci rekonstrukce byla přistavěna nová hala s dvěma 25metrovými montážními kanály a jedním 12metrovým montážním kanálem určeným pro školení dílenských specialistů. Celá budova zákaznického centra byla zateplena a opláštěna, kompletně bylo rekonstruováno topení a vyměněny rozvodné sítě, byla zateplena střecha, pro zákazníky byla vybudována nová recepce a v budově jsou nové lité podlahy. V rámci rekonstrukce se v okolí servisního centra opravily a vystavěly nové zpevněné plochy.

Nově otevřené zákaznické centrum bude mít široké spektrum využití. Bude sloužit jako místo pro servis a opravy nákladních automobilů Tatra a zároveň jako školicí centrům pro školení dílenských specialistů z celého světa. Pro ně vznikly nové učebny pro teoretickou i praktickou výuku s moderním audiovizuálním vybavením i technickými výukovými pomůckami a exponáty. V nových prostorách budou soustředěny i prodej náhradních dílů, technická podpora zákazníků a tvorba potřebné dokumentace pro provoz vozidel.

Celkové náklady na rekonstrukci dosáhly výše 79 milionů korun. Na rekonstrukci byly čerpány dotace v celkové výši 7 milionů korun z programu úspory energií od Ministerstva průmyslu a obchodu ČR.

Datum zveřejnění

19.09.2022

Zdroj informací

Tatra Trucks

Foto: Tatra Trucks

Fotogalerie

Výběr jazyka

Facebook

AutoWeek

AutoTablet

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:
Page generated in 0.3018 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál