Servind

Další dvě Tatry ze škol

Další dvě Tatry ze škol

Studenti středních škol z Plzeňského a Pardubického kraje v průběhu září dokončili a oficiálně odevzdali další dva vozy Tatra Phoenix 4x4, které v rámci projektu Tatra do škol sestavili. V Plzeňském kraji se do stavby nákladního automobilu Tatra zapojili žáci ze Střední průmyslové školy dopravní v Plzni (SPŠ), Střední školy Kralovice a Střední školy v Rokycanech. Pardubický kraj reprezentovala Střední škola automobilní v Holicích.

Ve druhé polovině září automobilka Tatra Trucks společně se závodním týmem Buggyra Racing připravila pro vybrané studenty středních škol soutěž ve výměně kola. Vítěz soutěže se s týmem Buggyra Racing zúčastní přípravy na nadcházející Rallye Dakar.

Jako první odevzdali zkompletovaný automobil Tatra Phoenix žáci středních škol z Plzeňského kraje. Oficiální odevzdání vozidla do užívání krajské Správy a údržby silnic proběhlo v areálu Střední průmyslové školy dopravní v Plzni.

Do kompletace automobilu Tatra Phoenix, který bude sloužit na Železnorudsku, se zapojily celkem tři střední školy - kromě pěti studentů SPŠ dopravní v Plzni přiložili ruku k dílu i dva studenti Střední školy v Rokycanech a dva studenti Střední školy Kralovice. V Plzeňském kraji se uskutečnil projekt Tatra do škol už podruhé. První vozidlo, které postavili studenti SPŠ dopravní v Plzni, bylo Správě a údržbě silnic plzeňského kraje odevzdáno v září loňského roku. „I v dalším roce bychom se chtěli do tohoto projektu zapojit, půjde celkově o třetí ročník, kdy se studenti napřímo zapojují do realizace montování speciálního automobilu brázdícího pak jejich region,“ uvedl v průběhu slavnostního odevzdání vozidla krajský radní pro oblast školství a sportu Vladimír Kroc.

V Pardubicích se letos do projektu Tatra do škol zapojila Střední škola automobilní v Holicích. Svůj již druhý zkompletovaný vůz Tatra Phoenix škola slavnostně předala Pardubickému kraji v rámci 21. ročníku Silničního veletrhu v Doubravicích.

„Společně se Správou a údržbou silnic jsme připraveni tento projekt podporovat i nadále, ba co víc, posunout ho na další úroveň. Máme vizi, že každý rok zakoupíme dvě vozidla, kdy každé z nich složí naše automobilní školy v Holicích a Ústí nad Orlicí,“ přiblížil v souvislosti s dalším sestaveným vozidlem v rámci projektu Tatra do škol krajský radní pro oblast školství Josef Kozel.

Také v Pardubickém kraji nejde o první vůz Tatra Phoenix, který sestavili studenti krajských technických škol. První školou v Pardubickém kraji, která se do projektu Tatra do škol zapojila, byla Střední škola automobilní v Ústí nad Orlicí, která automobil odevzdala kraji na podzim roku 2020.

Ve druhé polovině září nabídla automobilka Tatra Trucks ve spolupráci se závodním týmem Buggyra Racing Team pro nejlepší studenty z letošního ročníku projektu Tatra do škol soutěž ve výměně zadního kola na jednom z dakarských soutěžních speciálů. Soutěž se uskutečnila na polygonu kopřivnické automobilky. Skládala se ze dvou částí: teoretická prověřila znalosti studentů o Rallye Dakar a dakarských speciálech a v praktické části měli studenti za úkol vyměnit zadní kolo na dakarském speciálu Tatra. Zde se kladl důraz zejména na postup a preciznost odvedené práce.

Soutěže se účastnilo šest studentů z českých a slovenských středních škol. Vítězem se stal Jan Soušek ze Střední průmyslové školy dopravní v Plzni. Získal možnost zapojit se do příprav závodního týmu Buggyra Racing Team. Kromě samotné soutěže měli žáci možnost prohlédnout si závodní speciály týmu Buggyra Racing Team a absolvovat jízdy s pilotem vozidla Tatra Phoenix Michalem Valtrem.

Prostřednictvím projektu Tatra do škol chce Tatra Trucks motivovat mladé lidi ve studiu technických oborů. Vznikl v roce 2018 a společně s automobilkou se na něm podílejí technické školy, krajské dealerské sítě společnosti Tatra Trucks a jednotlivé kraje. Žáci vybraných středních škol mají možnost sestavit nákladní automobil Tatra, který následně najde uplatnění v běžném provozu v různých institucích zřizovaných krajem. Studenti tak mají příležitost poznat jak se vyrábějí nákladní vozy a propojit své teoretické znalosti s praxí.

Datum zveřejnění

14.10.2022

Zdroj informací

Tatra Trucks

Foto: Tatra Trucks

Fotogalerie

Výběr jazyka

Facebook

AutoWeek

AutoTablet

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:
Page generated in 0.2619 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál