Servind

Nejmodernější dealerství Kia v ČR

Nejmodernější dealerství Kia v ČR

Automobilka Kia slavnostně otevřela první showroom na území České republiky projektovaný podle nové designové filozofie Kia. Autosalon HS Auto Staněk v Písku se vyznačuje výraznými prvky trvalé udržitelnosti podle konceptu tzv. „Zeleného dealerství“. Principy udržitelnosti a určité formy soběstačnosti byly využity jak v rámci stavby, tak budou ještě posíleny v další fázi projektu v průběhu následujícího roku.

„Nové dealerství v Písku je pomyslnou první vlaštovkou. Do roku 2025 plánujeme v tomto duchu zmodernizovat všechna naše dealerství. Do pěti let chceme také nabídnout u všech našich prodejců v ČR dobíjení elektromobilů pro zákazníka a u více jak 10 % z nich dokonce i veřejnou dobíjecí stanici,” řekl generální ředitel Kia Czech Arnošt Barna.

„Kia se zavázala dosáhnout uhlíkové neutrality do roku 2045 nejen v rámci výroby vozů, ale celého řetězce našich aktivit. Autosalon HS Auto Staněk je příkladem toho, jak tyto principy naplňujeme v oblasti prodeje a přístupu k zákazníkům,“ dodal Arnošt Barna.

Výstavba nového autosalonu o rozloze 700 m2, který slouží jako prodejní i servisní místo, započala v únoru 2021 a byla dokončena v září 2022. Vznik nového dealerství komentoval majitel HS Auto Staněk Jindřich Staněk, který je se značkou Kia spojen již více než osm let: „Naše dealerství je nejmodernějším autosalonem v celém okresu. Dle našich informací jde o první investici do nové výstavby autosalonu na Písecku a Strakonicku za posledních přibližně 15 let. Díky otevření nového dealerství v Písku můžeme nabídnout produkty a služby značky Kia až 220 000 obyvatel, kteří žijí v dojezdové vzdálenosti.“

Nový designový koncept showroomu Kia

Exteriér i interiér nového autosalonu byly navrženy v souladu s nejmodernějšími trendy v oblasti stavby prodejních míst. Na prostornou hlavní halu showroomu navazuje ústřední motiv v podobě designové zákaznické zóny zhotovené z přírodních materiálů jako je dřevo v teplých tónech. Oba prostory jsou odděleny a zároveň propojeny světelným prvkem nekonečné smyčky „Infinity Loop“, který znázorňuje energii splynutí těchto dvou oblastí a napomáhá k vytváření futuristického a minimalistického dojmu. Zákaznická zóna je navržena tak, aby v návštěvnících evokovala spíše pocit komfortního obytného prostoru než klasické prodejny.

Udržitelné dealerství

Společnost Kia vnímá prodejní místa jako ústřední prvek vztahu mezi zákazníky a značkou, který pomáhá k reprezentaci a k naplňování hodnot automobilky. V rámci konceptu „Zeleného dealerství“ Kia naplňuje svůj závazek dosáhnout trvalé udržitelnosti a uhlíkové neutrality. Při výstavbě nových autosalonů Kia klade důraz na zavádění opatření v oblasti udržitelnosti, jako jsou hospodaření s energií (výroba solární energie, energetická účinnost vytápění a osvětlení, apod.), hospodaření s vodou (recyklace při mytí aut apod.), udržitelná správa areálu pomocí terénních úprav a snížení množství odpadu.

Budova dealerství HS Auto Staněk je vytápěna pomocí tepelných čerpadel a osvětlení vnitřních i venkovních prostor zajišťují LED světla s nastavitelnou intenzitou.

V roce 2023 je plánována instalace fotovoltaických panelů o výkonu 65 kWp se stejně výkonným bateriovým úložištěm. Ještě v letošním roce bude zprovozněna dobíjecí stanice pro zákazníky o výkonu 22 kW se dvěma dobíjecími body a na podzim příštího roku také dvě veřejné dobíjecí stanice se čtyřmi dobíjecími body o celkovém výkonu 600 kW. 

Datum zveřejnění

27.10.2022

Zdroj informací

Kia Czech

Foto: Kia Czech

Fotogalerie

Výběr jazyka

VALEO 2024

Facebook

AutoWeek

AutoTablet

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:
Page generated in 0.2076 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál