Servind

Toyota elektrifikuje historická vozidla

Toyota elektrifikuje historická vozidla

Toyota se v rámci snahy o nulové emise zaměřuje i na modernizaci historických automobilů. Na Tokijském autosalonu 2023 zaměřeném na tuning vedle speciálů od Toyota Gazoo Racing a Lexusu představila i dva sportovní vozy z 80. let nově vybavené elektrickým pohonem.

Na Tokijském autosalonu 2023, veletrhu zaměřeném na individuálně upravené vozy v Makuhari Messe ve městě Chiba východně od Tokia, Toyota Motor v rámci snahy ukázat, že automobily mohou být ekologické a zároveň přitažlivé pro milovníky staré školy, předvedla bezemisní verze svých sportovních vozů z 80. let. Šlo o dva vozy generace AE86, které stále mají silnou celosvětovou základnou fanoušků. Jeden byl upravený jako elektromobil s akumulátorem a druhý s vodíkovým motorem.

Prezident společnosti Toyota Motor Akio Toyoda uvedl, že přestavbu stávajících vozů je třeba prozkoumat jako možnost dosažení cíle nulových emisí uhlíku do roku 2050. V Japonsku jezdí na silnicích pouze každé dvacáté auto nové a starší auta jsou převážně poháněna benzinem. „Je důležité ponechat možnost volby pro automobily, které někdo miluje nebo vlastní,“ řekl na akci Akio Toyoda, který je velkým milovníkem automobilů i amatérským závodníkem.

Datum zveřejnění

17.1.2022

Zdroj informací

Toyota

Foto: Toyota

Výběr jazyka

Facebook

AutoTablet

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:
Page generated in 0.208 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál