Servind

Úspěch pro Goodyear Offroad

Úspěch pro Goodyear Offroad

Pneumatiky Goodyear se staly vítěznou volbou šampióna Rallye Dakar 2023 v saúdskoarabské poušti v kategorii kamiónů, týmu De Rooy. Po překonání téměř 9000 km kamenitého, písečného i rozbahněného terénu, z toho téměř 5000 km v režimu rychlostních zkoušek, skončil nizozemský tým se svými třemi kamiony Iveco na prvním, třetím a čtvrtém místě celkového pořadí.

Protože jediným styčným bodem mezi kamionem a různorodým povrchem saúdské pouště jsou pneumatiky, byla jejich správná volba klíčovou součástí přípravy týmu. Tým De Rooy si zvolil pneumatiky Goodyear Offroad. Technici společnosti Goodyear s ním při přípravě na závody těsně spolupracovali aby se ujistili, že jsou kamiony připraveny na všechny možné situace na trase.

Janus Van Kasteren dojel do cíle rallye se svým kamionem Iveco s číslem 502 po 16 velmi náročných dnech s náskokem více než jedné hodiny a čtrnácti minut před svým nejbližším soupeřem, českým závodníkem Martinem Macíkem. Posádku vítězného kamionu dále tvořili Darek Rodewald a Marcel Snijders. Jeho týmoví kolegové Martin a Mitchel Van Den Brink skončili na 3. a 4. místě.

Goodyear si tak připsal další úspěšný ročník Rallye Dakar v kategorii kamionů. Loni skončil s týmem Kamaz na 1., 2. a 3. místě.

Pneumatiky Goodyear Offroad, které se v posledních letech v náročných podmínkách závodů tolik osvědčily, mají stejnou specifikaci jako standardní pneumatiky, které značka nabízí evropským dopravcům. Byly zkonstruovány tak, aby zvládaly vysoké rychlosti a co nejméně se přitom zahřívaly.

Maciej Szymański, marketingový ředitel pro užitkové pneumatiky Goodyear v Evropě, uvedl: „Jsme hrdí na to, že naše pneumatiky spolu s pokročilým systémem monitorování tlaku a teploty v pneumatikách byly důležitými a spolehlivými pomocníky, které vítěznému týmu při zvládání náročné trasy a vítězství pomáhaly. Pneumatiky Goodyear Offroad umožňují překonávat jakýkoli terén při vysoké rychlosti a za náročných podmínek. Další vítězství na Dakaru tyto jejich kvality opět potvrdilo.“

Za pomoci systému TPMS

Trasa Rallye Dakar s kamenitým, písečným a rozbahněným terénem a četným prudkým stoupáním a klesáním je sice na hony vzdálena tomu, čemu denně čelí evropští dopravci, ale Goodyear k tomu nejnáročnějšímu motoristickému závodu uplatňuje stejný přístup jako k běžnému provozu. Pro zajištění maximální účinnosti, spolehlivosti a výkonnosti musejí mít pneumatiky v obou případech konstrukci, která odpovídá provozním podmínkám a splňuje jejich požadavky.

Při přípravě na letošní Dakar spolupracovali technici společnosti Goodyear s týmem De Rooy před třemi měsíci při testech v Maroku. Jejich součástí byla simulovaná verze rallye na saharské poušti, která kopírovala typické rysy saúdskoarabské krajiny. Test sloužil k vyhodnocení užitných vlastností pneumatik Goodyear Offroad, jejichž speciální terénní směs, hluboký protiskluzový dezén a zvýšená odolnost vůči proříznutí je předurčuje jako ideální volbu pro nepředvídatelné dakarské podmínky.

Pět dní v Maroku posloužilo ještě dalšímu účelu: k vyzkoušení nového systému monitorování tlaku v pneumatikách. Tato palubní technologie zahrnuje senzor upevněný v pneumatikách, který řidiče upozorňuje na výchylky hustícího tlaku pomocí displeje na palubní desce kamionu. V kamenitém terénu a na náročném pouštním povrchu může včasné upozornění na aktuální teplotu a tlak v pneumatikách týmům ušetřit drahocenný čas, který by jinak museli vynaložit na případnou opravu.

Na evropských silnicích pomáhá dopravcům šetřit čas, zvyšovat efektivitu a bezpečnost provozu jejich vozového parku stejná technologie. Technologie Goodyear TPMS zefektivňuje proces kontroly stavu pneumatik a snižuje počet hodin, které by musela vozidla strávit rutinními kontrolami. Upozornění na nedostatečný tlak v pneumatikách může také zabránit dalšímu poškození pneumatiky nebo negativním dopadům na spotřebu paliva.

Gerard De Rooy, majitel týmu Team De Rooy, k tomu uvedl: „Pneumatiky Goodyear Offroad našemu týmu opět pomohly, aby mohl dosáhnout nejlepších možných výsledků v extrémně náročných a nepředvídatelných podmínkách. Letos jsme těžili nejen z jejich skvělé odolnosti a trakce, ale také jsme mohli průběžně monitorovat tlak v pneumatikách díky nainstalovanému systému TPMS od společnosti Goodyear. Díky tomu jsme mohli snáze přizpůsobovat svou strategii podmínkám na silnici a výkonu pneumatik. Pomohlo nám to také sledovat aktuální teplotu a úroveň tlaku v pneumatikách a rychle a v reálném čase reagovat na hrozící problémy, které by mohly mít za následek delší prostoj.“

Datum zveřejnění

20.1.2023

Zdroj informací

Goodyear

Foto: Goodyear

Fotogalerie

Výběr jazyka

Facebook

AutoTablet

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:
Page generated in 0.3242 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál