Servind

Goodyear navrhl speciální pneumatiky pro koncept Lancia

Goodyear navrhl speciální pneumatiky pro koncept Lancia

Úkoly, jako jsou úprava na míru, aerodynamika a design, jsou základem nejnovější spolupráce mezi značkami Goodyear a Lancia. Znovuzrozená automobilka Lancia si Goodyear vybrala za partnera, který na míru vyrobí pneumatiku pro její nový koncept vozu Lancia Pu+Ra HPE.

Lancia Concept je prvním vozem nové éry značky Lancia. Koncept s plně elektrickým pohonem představuje vizi značky pokud jde o vnější design, interiér, udržitelnost, elektrifikaci a nové technologie.

Goodyear pro nový vůz vyvinul jedinečné koncepční pneumatiky. Vyznačují se mimo jiné nově navrženými bočnicemi, které zajišťují bezproblémové spojení ráfku a pneumatik a přispívají k luxusnímu a prémiovému vzhledu koncepčního vozidla.

Nové řešení bočnic zlepšuje rovněž aerodynamické vlastností, a tedy i energetickou účinnost vozu. Jejich speciální konstrukce jim propůjčuje i vysokou odolnost vůči vysokému okamžitému točivému momentu elektromobilu.

Laurent Colantonio, technologický ředitel společnosti Goodyear pro osobní pneumatiky v regionu Evropa, Blízký východ a Afrika, k tomu uvedl: „Goodyear letos slaví 125. výročí založení, takže jde o skvělé slavnostní načasování spolupráce se společností Lancia na znovuzrození její ikonické značky a spojení dvou průkopníků automobilového světa. Jsme nadšeni, že jsme mohli pracovat na nových koncepčních pneumatikách, které nás přiměly nově se zamyslet nad možnostmi přizpůsobení, aerodynamických vlastností a designu. Abychom přitom mohli vyvinout bezproblémovou kombinaci pneumatiky a ráfku, která by zvýšila energetickou účinnost a zároveň zůstala esteticky působivá, museli jsme přitom účinně skloubit své technické znalosti s odbornými znalostmi společnosti Lancia.“

Datum zveřejnění

21.4.2023

Zdroj informací

Goodyear

Foto: Lancia

Fotogalerie

Výběr jazyka

Facebook

AutoTablet

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:
Page generated in 0.2252 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál