Servind

Podcast nejen o Euro 7

Podcast nejen o Euro 7

„Ideální by bylo, kdybychom využívali elektromobily i spalovací motory v režimech a v tom prostředí, kde každý přináší i z hlediska životního prostředí a klimatu ty největší výhody. Pokud jde tedy o nákladní dopravu a dopravu na dlouhé vzdálenosti, tak tam ty elektromobily nemají moc velký smysl. Tam mají smysl vozidla s nízkou spotřebou pohonných hmot. Optimální by byla kombinace s tím, že většinově například ve městech je přednost elektromobilů jednoznačná. Ale upřímně nevidím budoucnost v tom, že se budou vyrábět tak obrovská auta s elektrickým pohonem, která vyžadují obrovské množství materiálu,“ říká Vladimír Rybecký, šéfredaktor autoweek.cz a magazínu Autoservis s mobilita. 

Norma Euro 7, která má začít platit v roce 2025, bude podle něj veliký boj. „Tlaky z obou stran jsou neskutečné. Automobilky se tomu celkem logicky brání, bude to znamenat velkou technickou komplikaci a dá se předpokládat, že to přinese i na určitou dobu zastavení výroby některých modelů. Ten termín je natolik šibeniční, že nebude možné všechna auta vybavit veškerou technikou a automobilky budou dávat přednost těm vozům, na kterých se nejvíce vydělává. Tedy těm dražším a větším – na ta menší auta pro většinové zákazníky dojde až v další řadě – pokud vůbec,“ dodává Rybecký.

Celý rozhovor si poslechněte zde:

https://www.radiozet.cz/podcast/da-se-predpokladat-ze-norma-euro-7-prinese-na-urcitou-dobu-zastaveni-vyroby-nekterych-modelu-rika-vladimir-rybecky

Datum zveřejnění

28.4.2023

Zdroj informací

Radio Zet

Foto: Radio Zet

Výběr jazyka

Facebook

AutoTablet

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:
Page generated in 0.2623 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál