Servind

Představujeme vítěze juniorské Robosoutěže 2023

Představujeme vítěze juniorské Robosoutěže 2023

Jarní část Robosoutěže, určená pro mladší účastníky ze 2. stupně základních škol a odpovídajících tříd víceletých gymnázií, se uzavřela na půdě Fakulty elektrotechnické ČVUT v Praze. Díky vysoké účasti 113 týmů se soutěž konala ve třech jednodenních kolech a vzešli z ní tři vítězové: tým Gyrotechnici z Gymnázia Písnická, Praha 4, tým Havárie z Technecia Pardubice a tým CRoomba z Centra Robotiky Plzeň). Absolutního vítěze tak sice neznáme, ale 12-16 robotů s nejlepším skóre se utká ještě jednou – při superfinále na festivalu Maker Faire Prague v neděli 11. června na pražském Výstavišti.

Cílem letošní úlohy s názvem Ping-pong bylo sestavit a naprogramovat lego robota tak, aby dokázal v časovém limitu 90 vteřin samostatně a bez další pomoci přemístit a případně roztřídit co nejvíc barevných pingpongových míčků rozmístěných na soutěžní ploše do předem definovaných úložišť. Soutěžili vždy dva roboti na jednom symetricky rozděleném hracím plánu, úspěch se při tom měřil počtem získaných bodů. Vítěz dne pak vzešel ze závěrečného vyřazovacího pavouka.

Vítězné týmy z Prahy 4, Pardubic a Plzně

Z přihlášených 138 robotů nakonec do soutěže nastoupilo 113 a vítězství oslavily tři týmy:

  1. kolo: tým Gyrotechnici ve složení Tomáš Bocan, Jan Pospíšil a Lukáš Šebor z Gymnázia Písnická na Praze 4.
  2. kolo: tým Havárie ve složení Martin Půlpytel, Radek Kalousek a Johana Šimon z Technecia Pardubice.
  3. kolo: tým CRoomba ve složení Daniel Dvořák, Matěj Hruška a Tomáš Markytán ze Centra robotiky Plzeň

Letošním vyvrcholením jarní Robosoutěže bude superfinále, které se plánuje na neděli 11. června 2023 na festivalu tvůrců a inovátorů Maker Faire Prague v areálu Výstaviště Praha. Z každého ze tří kol Robosoutěže postupují 4 nejlepší týmy s nejlepším skóre a další čtyři můžou získat divokou kartu. V superfinále se se tak můžeme těšit na exhibici 12-16 robotů.

Datum zveřejnění

3.5.2023

Zdroj informací

FEL ČVUT

Foto: FEL ČVUT

Fotogalerie

Výběr jazyka

Facebook

AutoTablet

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:
Page generated in 0.2734 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál