Servind

ČEPRO vloni vydělalo skoro 2 miliardy

ČEPRO vloni vydělalo skoro 2 miliardy

Společnost ČEPRO v loňském roce dosáhla zisk 1,99 miliardy Kč po zdanění. Hospodářský výsledek je na úrovni zisku posledních tří let. Hlavním úkolem firmy bylo zajistit dostatečný objem pohonných hmot pro český trh a udržet jeho stabilitu v době, která představuje řadu výkyvů v cenách i dodávkách.

 

Navzdory vývoji trhu a jeho obtížné další predikci firma prodala o 10 % více objemu paliv než v předešlých dvou letech. „Podařilo se nám rozšířit počet dodavatelů ze zahraničí. Kromě Rakouska, Německa nebo Polska a dalších zemí dovážíme nyní naftu i z USA,“ říká generální ředitel Čepra Jan Duspěva.

ČEPRO vloni přizpůsobilo svoji obchodní strategii vývoji na světových trzích a z důvodu vyšší ochrany trhu drží vysoké zásoby nafty a benzinu, aby bylo připravené na případný krizový vývoj. To v kombinaci s náklady na nákup a skladování paliv podvazuje možnosti hospodářského výsledku v příštích letech.

„Jako součást kritické infrastruktury státu plníme prioritní úkoly k zajištění bezpečnosti a stability českého trhu, třeba i na úkor zisku z okamžitých obchodních příležitostí. Předpokládáme, že půjde o dlouhodobý trend,“ doplňuje Jan Duspěva.

Na loňský hospodářský výsledek se nevztahuje daň z mimořádného zisku. S ohledem na aktuální situaci firma posílila svoji roli v železniční dopravě pohonných hmot a počet stočených vagonů meziročně vzrostl o 15 %. Intenzivněji se věnuje také ochraně před riziky včetně kyberbezpečnosti.

V maloobchodu došlo k rozšíření sítě EuroOil o čerpací stanici v Blansku. Firma také spustila mobilní aplikaci s virtuální Kartou Srdcovka pro odběr pohonných hmot na čerpacích stanicích.

Datum zveřejnění

1.6.2023

Zdroj informací

ČEPRO

Foto: ČEPRO

Výběr jazyka

Facebook

AutoWeek

AutoTablet

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:
Page generated in 0.2713 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál