Servind

Devátý žákovský vůz se jmenuje Škoda Roadiaq

Devátý žákovský vůz se jmenuje Škoda Roadiaq

V letošním ročníku projektu 29 učňů Středního odborného učiliště strojírenského v Mladé Boleslavi mění plně elektrické SUV Škoda Enyaq v multifunkční obytný vůz s mobilní kanceláří a s interiérem z udržitelných materiálů. Devátý žákovský vůz tak nabídne spoustu prostoru, řadu chytrých prvků pro práci i odpočinek a pohon všech kol.

Výstavba nové střechy pro dostatek prostoru

Učni, kteří pracují na devátém ročníku projektu žákovského vozu, mění Enyaq v multifunkční obytný vůz s mobilní kanceláří Škoda Roadiaq. V průběhu celého procesu je podporují nejen jejich mistři odborného výcviku a odborníci z různých oddělení Škoda Auto, jako jsou design, technický vývoj, výroba nebo IT, ale také externí experti, kteří se specializují na přestavby obytných vozů.

Délka, šířka a rozvor výchozího modelu zůstávají téměř beze změny. S výškou 1966 mm je však Škoda Roadiaq o 350 mm vyšší než standardní Enyaq, což je dáno především nově navrženou střešní částí, která nabízí dostatek prostoru pro práci a odpočinek. Solární panely, které jsou součástí výbavy, generují dodatek energie pro obytný prostor vozu. Roadiaq lze také připojit k externímu zdroji elektřiny v kempech nebo na parkovištích pro karavany.

Interiér z udržitelných materiálů a funkční IT vybavení

Aby bylo možné implementovat nově vyvinutou konstrukci střechy, museli učni kompletně předělat páté dveře. Těmi se nyní vstupuje do malé kuchyňky na místě, které dříve sloužilo jako zavazadlový prostor. Kromě toho lze k pátým dveřím připevnit stan, čímž vznikne ještě více obytného prostoru za vozidlem. Stálé připojení k internetu umožňuje cestujícím pracovat odkudkoliv nebo si mohou přehrávat videa během odpočinku. Kromě funkční IT výbavy zaujme Škoda Roadiaq také interiérem a potahy sedadel z udržitelných materiálů.

„V rámci projektu žákovského vozu uplatňují naši učni získané vědomosti v praxi a systematicky rozvíjejí své dovednosti. Získávají také vynikající přehled o celém procesu vzniku nového vozu, od prvních skic přes fázi plánování, organizaci až po finální montáž. Projekt je výjimečný co do rozsahu a propracovanosti. Učni každoročně přicházejí s kreativními návrhy a chytrými nápady, jak je zakomponovat,“ říká ředitel Škoda Auto Středního odborného učiliště strojírenského Martin Slabihoudek.

Datum zveřejnění

9.6.2023

Zdroj informací

Škoda Auto

Foto: Škoda Auto

Fotogalerie

Výběr jazyka

Facebook

AutoTablet

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:
Page generated in 0.2079 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál