Servind

Scania mění aktivity v oblasti autobusů a autokarů

Scania mění aktivity v oblasti autobusů a autokarů

Scania mění své podnikatelské záměry v oblasti autobusů a autokarů, aby mohla zákazníkům poskytovat konkurenceschopná a udržitelná řešení mobility a sobě zajistila ziskový růst v měnícím se tržním prostředí.

V důsledku nového směřování, které zahrnuje vytříbenější produktové portfolio a nový produktový plán, bylo přijato rozhodnutí o ukončení výroby karoserií pro podvozky autobusů Scania v závodě v polském Słupsku. Scania bude i nadále svým zákazníkům dodávat kompletní autobusy a autokary. Jde o nabídku, která bude stále více stavět na našich silných stránkách: modulárním výrobním systému, rozsáhlé servisní síti a silných globálních a lokálních partnerstvích s výrobci nástaveb.

Trh s autobusy a autokary byl výrazně zasažen celosvětovou pandemií covid-19, a přestože se začal postupně vzpamatovávat, tempo jeho obnovy je pomalé, konkurence roste a chystané legislativní změny vyžadují výrazné investice do nových technologií a to nyní i v budoucnosti.

„Jsme přesvědčeni o tom, že prodej autobusů a autokarů bude i nadále významnou součástí naší nabídky, ale potřebujeme aktualizovanou strategii, která nám umožní dostát závazkům, které dáváme naším zákazníkům, a zajistí nám celosvětově zisk. S využitím zkušeností společnosti Scania a širokého portfolia pohonných ústrojí nabídneme zákazníkům kompletní řešení zahrnující servis, financování, dobíjecí řešení a inteligentní přepravní systémy,“ říká Stefano Fedel, vedoucí prodeje a marketingu společnosti Scania.

Lépe zaměřený produktový plán a štíhlejší, pružnější struktura

Aby bylo možné lépe odpovědět na požadavky trhu i poptávku ze strany zákazníků, získá divize autobusů a autokarů štíhlejší strukturu, která zvýší její rychlost a flexibilitu. Společnost bude i nadále vyrábět podvozky s motory umístěnými vpředu nebo vzadu a s širokou nabídkou pohonných ústrojí. Ukončí ale produkci modelů Scania Citywide, Scania Interlink a podvozků pro nízkopodlažní autobusy.

V důsledků toho se Scania rozhodla uzavřít část svého výrobního závodu v polském městě Słupsk, kde se vyráběly nástavby pro podvozky Scania. Jejich produkce bude postupně ukončena do prvního čtvrtletí roku 2024. Toto rozhodnutí nijak neovlivní výrobu podvozků ve Słupsku ani žádné další entity společnosti Scania působící v Polsku.

Kompletní a udržitelná řešení a rozšířená spolupráce

S aktualizovanou strategií bude Scania i nadále nabízet kompletní autobusy a autokary, a to díky zesílené spolupráci s vybranými výrobci nástaveb a dalšími partnery v oboru.

„Většina našeho byznysu týkajícího se autobusů a autokarů byla vždy v rámci kooperace s výrobci nástaveb, kde se díky místním nastavením spolupráce podařilo dosáhnout vysoké servisní úrovně a výrazných celosvětových prodejních úspěchů. Tento úspěšný model budeme i nadále rozvíjet, nyní navíc ještě v užší spoluprací s výrobci nástaveb a dalšími partnery, abychom mohli našim zákazníkům nabídnout kompletní řešení,“ říká Stefano Fedel.

Datum zveřejnění

13.6.2023

Zdroj informací

Scania

Foto: Scania

Výběr jazyka

VALEO 2024

Facebook

AutoWeek

AutoTablet

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:
Page generated in 0.2465 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál