Servind

Valeo rozšíří výrobu v České republice

Valeo rozšíří výrobu v České republice

Valeo rozšiřuje své působení v České republice investicí do výrobních závodů v Žebráku a Rakovníku. Valeo tak bude schopno reagovat na rostoucí poptávku automobilek po svých produktech na chlazení akumulátorů a po senzorech pro asistenční systémy. Nové budovy budou otevřeny v posledním čtvrtletí 2023.

Chlazení akumulátorů elektromobilů

Výkon elektromobilů, zejména s ohledem na jejich dojezd, silně závisí na akumulátorech, které jsou vysoce citlivé na změny teploty. Rychlé nabíjení generuje více tepla než standardní nabíjení a může zvláště zkrátit životnost akumulátorů, pokud nejsou správně chlazené. Pro optimální životnost a výkon musí být teplota akumulátorů udržována mezi 15 °C a 45 °C, a to rovnoměrně napříč články.

Valeo je světovým lídrem v systémech tepelného managementu pro auta. Každý třetí elektromobil na světě je vybaven technologií Valeo pro chlazení akumulátorů. Díky konstrukčnímu řešení Valeo mají kapalinové kanály vynikající kontakt s články, čímž zajišťují homogenní teplotu mezi nimi.

Pro uspokojení rostoucí poptávky se výrobní plocha továrny v Žebráku rozroste o 50 %. Na nových výrobních linkách se bude ročně vyrábět přes 260 000 modulů chlazení akumulátorů – klíčových komponent pro elektromobily.

Komponenty autonomního řízení

Valeo stojí i v čele revoluce autonomního řízení. Hodnota objednávek na produkty ADAS (pokročilé asistenční systémy řidiče) se v roce 2022 ztrojnásobila. Každé třetí vozidlo vyrobené ve světě je vybaveno pokročilými asistenčními systémy a senzory od společnosti Valeo.

V Rakovníku nová investice skupině Valeo umožní nastartovat výrobu kamer pro systémy sledování bdělosti řidiče (driver monitoring system), řídicích jednotek pro asistenční systémy a zvýšit objem výroby ultrazvukových senzorů pro automatické parkování. Kromě těchto nových montážních linek bude navýšena i kapacita vlastní výroby desek plošných spojů (PCB) do kamer a senzorů o deset nových plně automatizovaných SMT strojů.

Valeo působí v České republice od roku 1995, kdy otevřelo první pobočku v Rakovníku. Od té doby postavilo další čtyři závody: Žebrák v roce 2001, Humpolec v roce 2002, Podbořany v roce 2005 a druhou továrnu v Rakovníku v roce 2019. Závody vyrábějí systémy chlazení a klimatizace, včetně řešení nejnovější generace pro elektromobily, přední masky, komponenty pro hnací ústrojí a asistenční systémy řízení, včetně senzorů a kamer.

Výzkumné a vývojové centrum v Praze založené v roce 2002 v současnosti zaměstnává 750 lidí.

Dnes je Valeo jedním z největších zaměstnavatelů v automobilovém průmyslu v České republice s téměř 4 500 zaměstnanci na svých šesti pobočkách.

Datum zveřejnění

28.6.2023

Zdroj informací

Valeo

Foto: Valeo

Fotogalerie

Výběr jazyka

Facebook

AutoWeek

AutoTablet

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:
Page generated in 0.2924 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál