Servind

Drivalia převzala leasingovou společnost LeasePlan ČR

Drivalia převzala leasingovou společnost LeasePlan ČR

Společnost Drivalia, nabízející služby v oblasti mobility, učinila významný krok ve svém evropském procesu růstu. Po schválení Evropskou komisí Drivalia, náležící do skupiny Crédit Agricole Auto Bank, oficiálně dokončila akvizici společnosti LeasePlan Česká republika. Firma začala od srpna působit pod novým názvem Drivalia Lease Czech Republic.

Transakce je součástí větší expanze, kdy společnost Drivalia získala také zastoupení LeasePlanu ve Finsku a pobočky ALD Automotive v Irsku a Norsku, což zahrnuje celkem 70 tisíc vozidel a přibližně 450 zaměstnanců. Růst navazuje na celosvětovou fúzi společností LeasePlan a ALD Automotive. Evropské orgány stanovily jako podmínku pro dokončení fúze odprodej poboček v několika zemích včetně České republiky, kde by po sloučení nový podnik získal příliš dominantní pozici na trhu.

Drivalia Lease naváže na dlouholetou zkušenost LeasePlanu v Česku v oblasti operativního leasingu a fleet managementu. V budoucnu plánuje nabídnout komplexní řešení mobility: sdílení elektromobilů, předplatné automobilů a pronájmy s různou délkou trvání.

Na čtyři nové trhy Drivalia přináší svá řešení pronájmů, leasingu a mobility, která už nabízí v devíti dalších zemích. V České republice se činnost dceřiné společnosti pod vedením generálního ředitele Martina Brixe zaměří zejména na operativní leasing a fleet management, a bude tak zachována kontinuita s dosavadními aktivitami.

V budoucnu bude nabídka společnosti postupně rozšiřována tak, aby zahrnovala celé spektrum řešení Drivalia Planet Mobility, kam patří sdílení elektromobilů, předplatné vozů a pronájmy na rozličnou dobu trvání. Po dokončení procesu rebrandingu se dceřiná společnost stane součástí světa Crédit Agricole, desáté největší banky světa, která obsluhuje více než 53 milionů zákazníků ve 46 zemích.

„Jsme potěšeni a hrdi na to, že můžeme přivítat všechny nové týmy do naší velké rodiny. Tyto akvizice znamenají zlom pro projekt Drivalia v Evropě. Se spuštěním nových dceřiných společností v České republice, Finsku, Irsku a Norsku se stále více přibližujeme našemu cíli stát se špičkovým celoevropským hráčem v mobilitě zítřka,“ říká Giacomo Carelli, generální ředitel CA Auto Bank a předseda představenstva společnosti Drivalia.

„Budeme pracovat na upevnění a zlepšení kvality nabízených služeb a úrovně spokojenosti stávajících zákazníků díky spojení velkého know-how nových týmů a toho našeho. Strategie založená na naší povaze nezávislého a multiznačkového poskytovatele ve skupině s téměř stoletou automobilovou zkušeností nám umožňuje nabízet nejlepší řešení mobility dostupná na trhu,“ konstatuje Paolo Manfreddi, generální ředitel společnosti Drivalia.

„Změna vlastníka nebude mít žádný dopad na zákazníky. Péče o jejich firemní flotily bude plynule pokračovat, budou dostávat servis, na jaký jsou zvyklí. Naším hlavním cílem bude nadále vysoká kvalita služeb s důrazem na technologické inovace, v tomto ohledu máme ambici zůstat lídrem trhu. Příchod nového majitele otevírá prostor pro užitečnou synergii, která nám tento plán umožní realizovat,“ říká Martin Brix, generální ředitel společnosti Drivalia Lease Czech Republic, který firmu vedl i pod jejím dřívějším vlastníkem.

Datum zveřejnění

8.8.2023

Zdroj informací

Drivalia

Foto: Drivalia

 

Výběr jazyka

Facebook

AutoWeek

AutoTablet

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:
Page generated in 0.3187 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál