Servind

Orlen pokračuje v rebrandingu čerpacích stanic

Orlen pokračuje v rebrandingu čerpacích stanic

Mezinárodní skupina Orlen vstoupila do závěrečné fáze procesu přejmenování své sítě čerpacích stanic v České republice. Ta od roku 2019 nese označení Orlen Benzina a se 436 stanicemi u nás je největším prodejcem pohonných hmot. V současnosti je logo Orlen dominantní na 50 z nich.

„Do konce roku ponese logo orla 370 čerpacích stanic. Přejmenování celé sítě bychom měli dokončit na přelomu let 2024 a 2025. Rebranding na českém trhu je součástí mezinárodní unifikace sítě Orlen, do které patří více než tři tisíce našich čerpacích stanic v šesti evropských zemích,“ přiblížil Zbigniew Leszczyński, člen představenstva skupiny Orlen Unipetrol zodpovědný za maloobchodní aktivity.

Mezinárodní skupina Orlen provozuje své čerpací stanice v Polsku, České republice, Německu, Maďarsku, Litvě a na Slovensku. V souladu se svou strategií realizuje na všech těchto trzích postupnou unifikaci své značky. V Česku unifikace začala v roce 2019, kdy se na českém trhu začaly objevovat první čerpací stanice, na nichž zaujímá dominantní pozici značka Orlen. Během léta a v druhé polovině roku tento doposud postupný proces v Česku výrazně zrychlí.

„Budování multienergetického koncernu nám umožňuje dynamicky expandovat na mezinárodní úrovni a stát se lídrem energetické transformace v celém regionu. Další investice můžeme realizovat díky efektivnímu využití synergií v rámci jedné společnosti, která vznikla po fúzi se skupinami Lotos a PGNiG. Již nyní máme největší síť čerpacích stanic ve střední Evropě a po dokončení nákupu čerpacích stanic v Rakousku bude až 44 % našeho maloobchodního segmentu tvořeno čerpacími stanicemi, které jsou lokalizovány mimo Polsko. Důsledně sjednocujeme naši značku na mezinárodních trzích tak, aby byl Orlen spojován s širokou nabídkou služeb nejvyšší kvality. To nám umožňuje nejen získat marketingové a provozní synergie, ale také nás to připravuje na případnou expanzi do nových oblastí. Česká republika, kde jsme také lídrem v oblasti rozvoje alternativních paliv, je dokonalým příkladem toho, jak chceme značku Orlen profilovat,“ říká Daniel Obajtek, generální ředitel a předseda představenstva společnosti Orlen.

„Vnímáme rozdílné pozice značky Orlen na jednotlivých trzích. Na Slovensku a v Maďarsku, kde naše působení není tak dlouhé, dávalo z obchodního i marketingového hlediska smysl celou síť přejmenovat rychle. V Česku jsme ale vzhledem k historii a velikosti zdejší sítě šli postupnými kroky. Nyní již nazrála doba k akceleraci a dokončení celého procesu. Český trh je na tuto změnu připraven a značka Orlen je české veřejnosti již dostatečně známá a zákazníky akceptovaná,“ konstatoval Zbigniew Leszczyński.

Ve druhé polovině letošního roku chce Orlen přejmenovat tři stovky stanic. Na konci roku by tak měl mít ve své síti 436 čerpacích stanic 370 stanic po značkou Orlen. S postupujícím rebrandingem také dojde ke změně marketingové komunikace. „Od nového roku, kdy v naší síti bude s logem Orlen bezmála 90 % stanic, se zaměříme na komunikační podporu pouze této značky,“ zmínil Leszczyński.

Orlen u čerpacích stanicích v České republice nabízí pohonné hmoty Efecta s čisticím účinkem motorové soustavy a prémiová paliva Verva, která k čisticímu účinku přidávají i zvýšení výkonu motoru.

„Připravujeme se také na budoucnost. Ze všech našich konkurentů na českém trhu máme nejširší nabídku alternativních pohonů a energií, kterou neustále rozvíjíme. Na 61 stanicích máme již 246 elektro dobíjecích bodů a budujeme také vodíkovou infrastrukturu. První dvě vodíkové stanice fungují v Praze na Barrandově a v Litvínově,“ uzavřel Zbigniew Leszczyński.

Datum zveřejnění

11.8.2023

Zdroj informací

Orlen

Foto: Orlen

 

Výběr jazyka

Facebook

AutoTablet

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:
Page generated in 0.2558 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál