Servind

Autoklub ČR školí řidiče PPL CZ

Autoklub ČR školí řidiče PPL CZ

Zvyšování bezpečnosti silničního provozu a prevence dopravních nehod jsou pilířem Autoklubu ČR v oblasti obecného provozu. Pro PPL CZ je nadstandardní a pravidelné školení řidičů součástí aktivit společnosti, protože bezpečnost na všech úrovních je pro jedničku na trhu balíkové přepravy prioritou.

Společnost PPL CZ má po celé republice 27 distribučních center. Pilotní kurz pořádal Autoklub ČR pro profesionální řidiče PPL CZ již v roce 2021. Vzdělávací kurzy jsou rozvrženy do sedmi center bezpečné jízdy v jednotlivých krajích pro 200 řidičů. Všechny probíhají podle standardizovaného scénáře.

Na úvod je teorie od základního posedu za volantem po vysvětlení zvládání krizových situací. Následuje praktická část, řidič projíždí nebezpečné momenty nasimulované na kluzkém povrchu a v bezpečném prostředí polygonu se je učí zvládat. Ve spojení je vysílačkou s instruktorem, který mu ihned dává zpětnou vazbu a radí, jak situaci zvládnout ještě lépe. Tyto pokyny slyší přes radiostanice všichni řidiči na polygonu, učí se tak od ostatních. Jednotlivé prvky praktického školení mají účastníci možnost absolvovat několikrát. Výsledkem jsou viditelně výrazné pokroky u každého z nich.

Pro PPL CZ je důležitá také ekologie a rozšiřováním flotily vozidel na alternativní pohon včetně budování nabíjecí infrastruktury. První elektrická dodávka v barvách PPL CZ už absolvovala se svojí řidičkou systémové školení na polygonu.

„Řidiči kurzy absolvují ve služebních vozidlech, kterými každodenně jezdí. Zvládat krizovou situaci v dodávce je odlišné a náročnější oproti osobnímu autu, o to více jsou tyto praktické kurzy přínosnější. Součástí systémového vzdělávání jsou ale také moderní prvky e-learningu, účastníci mají příležitost učit se online a procházet si probírané věci opakovaně,“ vysvětlil garant projektu v PPL CZ Lukáš Pupík.

 

Datum zveřejnění

21.8.2023

Zdroj informací

Autoklub ČR

Foto: Autoklub ČR

 

Výběr jazyka

Facebook

AutoTablet

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:
Page generated in 0.3034 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál