Servind

Elektromobily Kia využijí vylovené plasty

Elektromobily Kia využijí vylovené plasty

The Ocean Cleanup oznamuje přechod na větší Systém 03 s cílem do roku 2040 odstranit 90 % plastů plovoucích v oceánu. Část recyklovaných plastů bude použita v budoucích modelech Kia. Iniciativa je v souladu se strategií značky Kia a potvrzuje závazek navýšit o více než 20 % opětovné použití plastů do roku 2030 a dosažení uhlíkové neutrality do roku 2045.

Společnost Kia plánuje ve svých nových elektromobilech využít recyklovaný materiál z 55 tun plastů, které byly vyloveny z Tichého oceánu. Rekordní množství plastů. recyklovaných globálním partnerem společnosti Kia organizací The Ocean Cleanup, představuje další fázi sedmiletého partnerství uzavřeného v dubnu 2022 v rámci transformace společnosti Kia na předního poskytovatele řešení udržitelné mobility.

The Ocean Cleanup je mezinárodní neziskový projekt, jehož posláním je zbavit oceány plastů. Rekordní úlovek byl z Tichého oceánu vyloven pomocí extrakční technologie Systém 002 organizace The Ocean Cleanup po dlouhé plavbě napříč Velkou tichomořskou odpadkovou skvrnou (GPGP). Ta je největší světovou akumulací plovoucího odpadu a její plocha se odhaduje na 1,6 milionu km2, což odpovídá trojnásobku rozlohy Francie. Plastový úlovek byl vyložen ve Victorii na ostrově Vancouver v Kanadě.

Recyklace zachyceného plastu bude brzy zahájena a společnost Kia část tohoto materiálu použije v budoucích modelech. Tato politika je v souladu se závazkem společnosti Kia poskytovat řešení udržitelné mobility, která mají měřitelný dopad na dosažení udržitelnosti ve velkém měřítku.

Společnost Kia již úspěšně zavedla více než 30 udržitelných řešení v různých produktových oblastech, včetně tkanin a koberců z recyklovaného PET, alternativní kůže na biologické bázi a laku bez obsahu BTX (Benzen, Toluen, Xylen). Například v případě sedmimístného plně elektrického SUV EV9 se na výrobu podlahových koberečků vozu používá upcyklovaný odpad, včetně rybářských sítí získaných z oceánu. Součásti z recyklovaného plastu a ekologických materiálů na biologické bázi použité při výrobě modelu EV9 mají hmotnost 34 kg.

Ihned po vytažení rekordního úlovku na břeh oznámila organizace The Ocean Cleanup zavedení nové technologie Systém 03. Systém 03 je téměř třikrát větší než Systém 002 a dokáže zachytit mnohem větší množství plastů při nižších nákladech na kilogram vyloveného materiálu, a to nepřetržitě po celý rok. Je také vybaven sofistikovanějšími technologiemi pro monitorování životního prostředí a bezpečnostními technologiemi, jako je nový bezpečnostní otvor pro mořské živočichy, určený k ochraně mořského života. Toto rozšíření představuje další fázi na cestě k cíli organizace The Ocean Cleanup, kterým je odstranění 90 % plavajícího plastu z oceánů do roku 2040.

Společnost Kia je i nadále pevně odhodlána usilovat o udržitelnou planetu a blaho budoucích generací. Tato strategie zahrnuje pokračující a rostoucí podporu organizace The Ocean Cleanup.

Charles Ryu, senior viceprezident a ředitel divize Global Brand & CX společnosti Kia, uvedl: „Rekordní úlovek plastů, které byly organizací The Ocean Cleanup vyloveny na břeh za účelem recyklace, je hmatatelným důkazem toho, jak může technologie přinášet udržitelná řešení ve velkém měřítku. Partnerství společnosti Kia s organizací The Ocean Cleanup je důkazem úsilí značky o pozitivní dopad. Iniciativy, jako je tato, jsou v dokonalém souladu s přeměnou společnosti Kia na poskytovatele řešení udržitelné mobility a s naší strategií Plán S, v jejímž rámci se hlásíme k potřebám našich zákazníků a k ochraně životního prostředí tím, že se chováme jako odpovědná společnost.“

Nisha Bakkerová, ředitelka pro partnerství organizace The Ocean Cleanup, dodala: „Tento rekordní úlovek znamená pro The Ocean Cleanup konec éry Systému 002 a je dokonalou platformou pro spuštění Systému 03. Postupujeme krok za krokem a jsme přesvědčeni, že Systém 03 představuje velikost systému potřebnou k tomu, abychom mohli náš oceánský úklid co nejekonomičtěji rozšiřovat. Kromě Systému 03 plánujeme nasadit flotilu systémů, které budou společně schopny odstranit 50 % Velké tichomořské odpadková skvrny (GPGP) každých pět let. Sami to však nedokážeme. Odhodlaní a cenění partneři, a zejména náš globální partner Kia, jsou i nadále nezbytní pro organizaci The Ocean Cleanup, aby mohla uskutečňovat naše společné ambice, jimiž jsou oceány bez plastů.“

Datum zveřejnění

30.8.2023

Zdroj informací

Kia

Foto: Kia/The Ocean Cleanup

 

Fotogalerie

Výběr jazyka

Facebook

AutoTablet

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:
Page generated in 0.2472 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál