Servind

AutoBest vyhlašuje finalisty

AutoBest vyhlašuje finalisty

BYD Dolphin, Fiat 600e, Hyundai Kona a Jeep Avenger jsou finalisty ankety AutoBest 2024. Tyto vozy budou soutěžit o cenu Best Buy Car of Europe 2024. Porota složená z 31 členů z 31 zemí uskuteční svá závěrečná hodnocení a odevzdá hlasy v nadcházejících týdnech, přičemž vítěz 23. ročníku soutěže AutoBest bude oznámen v polovině prosince.

Společnost AutoBest vydává logo evropského finalisty soutěže AutoBest 2024. Čtyři výrobci jsou oprávněni používat toto logo ve svých komunikačních a propagačních kampaních až do vyhlášení vítěze AutoBest Best Buy Car of Europe 2024.

Po úspěšných akcích, pořádaných navzdory protipandemickým restrikcím, omezujících cestování v posledních třech letech, se porota 21. a 22. listopadu opět vydá do Teesdorfu v Rakousku k závěrečnému testu finalistů. Zkušební areál Fahrtechnik, provozovaný rakouským autoklubem OEAMTC, získal mezinárodní uznání za testování vozidel a vzdělávání řidičů. S Teesdorfem, umístěným v blízkosti vídeňského letiště, AutoBest navázal spolupráci s cílem uskutečnit zde komplexní balíček testů k prozkoumání plného potenciálu finalistů.

Porota zvolila Porsche jako vítěze ceny CompanyBest 2024

Prestižní ocenění CompanyBest 2024 získává Porsche. Německý výrobce prémiových vozidel vyšel z pandemických let úspěšně s obratem 37,6 miliard eur. Pro rok 2022 dosáhl nárůst o 13,6 %. Výrazně vzrostl také zisk a dodávky automobilů na 310 000 vozů. Rok 2023 začal pro společnost se sídlem ve Stuttgartu ještě působivěji s výrazným nárůstem tržeb, provozního zisku a dodávek za prvních šest měsíců. Rok po IPO je Porsche v lepší kondici než kdy předtím. Porsche má také dobře naplánováno rozšiřování své řady elektrických vozidel, přičemž Macan a 718 budou v blízké budoucnosti následovat Taycan. Všechny tyto skutečnosti přesvědčily porotu AutoBest udělit CompanyBest společnosti Porsche.

Denis Le Vot, výkonný viceprezident a generální ředitel značky Dacia, je nejnovějším členem síně slávy ManBest 2024

Denis Le Vot je zkušený vrcholový manažer skupiny Renault s velkými odbornými znalostmi. Od té doby, co převzal vedení značky Dacia, transformoval ji v jednu z nejlepších na světě a uvolnil tak její obrovský potenciál. Nové modely jako Bigster nebo odvážné nové projekty, jako je účast v Rallye Dakar, představují strategii, díky níž je Dacia nejen velmi úspěšná, ale její vozy také velmi žádané a kvalitní. Ve všech těchto aktivitách byl Denis Le Vot nápomocný.

Nejnovějším členem Síni slávy DesignBest 2023 je Gilles Vidal, viceprezident pro design Renault Group

Kariéra Gillese Vidala dosud trvá tři desetiletí, včetně působení u Citroënu, Peugeotu a Renaultu, kde je současným viceprezidentem pro design. Gilles Vidal stál u zrodu některých z nejúspěšnějších modelů na evropském trhu a zároveň vytvořil řadu nezapomenutelných a nápadných koncepčních vozů.

Členové poroty AutoBest zastupují 31+1 evropských zemí (členství Ruska je prozatím pozastaveno). Jedná se tedy o největší nezávislou motoristickou porotu v Evropě i ve světě podle počtu zastoupených zemí. Porota AutoBest věnuje velkou pozornost úsilí automobilového průmyslu. Pečlivě hodnotí investice, nové pracovní příležitosti, fondy pro ekologická auta a technologie a podporu pro různé regiony Evropy. Pod jejím drobnohledem jsou také nové automobilové technologie a konektivita. Celkem za tyto úspěchy vyhlašuje osm ocenění. V následujících týdnech AutoBest sdělí vítěze kategorií EcoBest, SafetyBest, SmartBest, SportBest a TechnoBest.

Galavečer AutoBest Awards

Slavnostní ceremoniál předávání cen - 23. galavečer AutoBest Awards – se bude konat v Lucemburku v roce 2024 v datu, které bude oznámeno. Letos se 22. ročník galavečera AutoBest Awards konal 11. května v nizozemském Rotterdamu na prestižním historickém místě: Grote of Sint-Laurenskerk ((https://autobest.org/the-22nd-edition-of-the-autobest-gala-awards-is-set-to-take-place-on-may-11th-in-rotterdam-the-netherlands/). Během dvou desetiletí se AutoBest Gala Awards stalo významnou událostí v motoristickém kalendáři s uměleckým obsahem světové úrovně a jedinečným Velkým finále pro vyhlášení ceny AutoBest. Více informací je k dispozici na www.autobest.org.

Organizace AutoBest byla vytvořena v roce 2001 s revolučním konceptem nalezení Auta, které je nejlepší koupí dostupnou na evropském trhu. Aby se vůz stal vítězem AutoBest, musí představovat nejlepší nabídku pro většinu evropských zákazníků. Nejdůležitějšími kritérii v procesu hodnocení jsou cena, servisní síť, distribuce náhradních dílů a všestrannost. Významným faktorem při hlasování ale jsou i design a použití nových technologií. AutoBest používá transparentní hlasovací systém se složitou maticí 13 kritérií, která rozhoduje o vítězi.

Datum zveřejnění

12.10.2023

Zdroj informací

AutoBest

Foto: AutoBest

Výběr jazyka

Facebook

AutoTablet

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:
Page generated in 0.2097 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál